Astra h Classic III 1.6 115hp Rampada Zorlanıyor Önerileriniz ?

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk bakımına kadar bekleyelim istenilen seviyeye gelemezse satarız artık yapacak bişey yok :S

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-6 bin km bekleyin ve ondan sonra aradaki farkı gözlemleyin. Şu an motorun motorun içinde sürtünmeyi azaltıcı,kayganlaştırıcı etki yapacak yararlı kurum ve yağ tabakaları oluşmamış durumda. Egzozdan çıkan duman bile yanmış demir gibi kokar.
Bu filmler oluşmaya başladıkça araç daha rahat devirlenecektir. Bu arada, siz de aracın gaz tepkilerine alışacaksınız.
Kendi sınıfında başarılı atmosferik ünitelerdir biridir aracınızdaki motor. Hem tüketim, hem performans olarak.

umarım o kilometrelerde kendine gelecektir. Çünkü araç şuan yakıyor ve yaktığının hakkını vermiyor. 100er TL benzin alarak deneme yaptım. ilk 100TL şehiriçinde harcadım 43 kuruş yaktı. dün yola çıkmadan 100TL benzin aldım tekrar şehirdışı 35 kuruş yaktı.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda benim aracım 10 bin km de aşağı yukarı 30-35 kr uzun yol
şehir içi 40 kr civarı yakıyor
yakıtın çok fazla azalacağı sanmıyorum en azından benim aracımda azalma olmadı diyebilirim
sizin şu anda anlık yakıt tüketiminiz rolanti de kaç

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araç şuan 14bini geçkin, Sakar'ı klima açık 3.viteste yığılmadan çıkabileceğini sanmıyorum :D
Ben kendi aracımda 0 ile 10bin arasında çok fark görmedim. Söylendiği gibi bazen yakıttan fark edebiliyor. İlk bakım sonrası da sadece motorda seste azalma ve nefes almasında rahatlama oldu.
Çözüm, yüksek devirde kullanmak ancak o zaman istenilen performans alınabilir.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nail kardesim azcık sabretmen gerekiyor.biraz önce marmaristen denizliye dönüş yaptım arac canavar gibi.yolda 5000 km yi devirdik..ilk zamanlar arac sollayamıyor bayırlarda vites düşürmek zorunda kalıyordum. zamanla acılıyor alısıyor motor :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu astra J kasa değilmi? Hani duyduğum kadarıyla yeni teknolojili motorlarda rodaj denen kavramın kalktığı falan filan var. Arkadaşın yaşadığı soruna göre hala rodaj olayı devam etmekte.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta 3.000 devırde max. torka ulasır , 1.2 motor aracımla (1250 km lık gezımden (muglayıda gezdım)) hıcbır sekılde sıkıntı yasamadım , cek bi vites asagı 3.000 devırde olsun 5.000 e kadar bas abi ;) 1.6 115 hp motorlu sıfır araba rampamı yemezmış :) Bırak rampada yaksın benzını yokus asagı atarsın bosa dengeler o kendını ;)

ubkubk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı araçtan bende de var. Başlarda bende dikkat ettim ama sadece 1000 km rodaj süresi belirlemiştim ben :D Daha sonra ise yakıta acımadım ve aracın psikolojik sınırı bence 3000 devir onun üzerinde akıp gidiyor

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
küçük bir dizel alışkanlığı kalmış olmasın hala ??
5bin e kadar asılın yürüsün,vites bile ister :)...düşük devirde toplamasını bekleme benzinden...