Astra h Classic III 1.6 115hp Rampada Zorlanıyor Önerileriniz ?

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bir hafta kadar önce almış olduğum aracımla bugün uzun yol yaptık. Muğla'da olanlar bilecektir. Sakar ve Devrant'ı geçmemiz gerekti.

Bu yolda araç o kadar zorlandı ki beni deli etti nedenini bir türlü anlayamadım gitmek istemedi sanki çekmedi çok canım sıkıldı. Çünkü sattığım araç 85hp dizeldi ve bana onu arattırdı. Önerileriniz nelerdir ne yapmam gerekir ? Teşekkürler...

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Genel bakımlarını yaptırdın mı? Hava filitresi, benzin filitresi, buji... bunlar mesela...

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada bu konu ile ilgili tüm mesajları okudum. Forumun genelinde herkez zamanla iyileşeceğini yazmış ama hep genel konuşmuşlar. Ben düz yolda aracımdan çok memnunum ama rampaya sarınca araç sorun çıkarttı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sıfır alınan aracın belli bir km zorlanmaması gerek. Şu unutulmamalı ki ısınan metal genişleme yapar yanı alışmamış piston şişer ve pistok yataklarda rahat hareket edemez ve bu durumda araç boğulur çekmez... bilmem anlata bildim mi? 3000-5000 TL sonra araç kendine rahat rahat gelecektir.

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır alınan aracın belli bir km zorlanmaması gerek. Şu unutulmamalı ki ısınan metal genişleme yapar yanı alışmamış piston şişer ve pistok yataklarda rahat hareket edemez ve bu durumda araç boğulur çekmez... bilmem anlata bildim mi? 3000-5000 TL sonra araç kendine rahat rahat gelecektir.

peki bu aracın rodaj dönemi için ne önerirsiniz şimdiye kadar 400km oldu ben 3bin deviri geçmeden kullanmaya çalışıyorum. ilk defa sıfır araç aldım o yüzden bilgisizim bu konularda

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sıkıştırma gerekmedikçe dipleme gaz pedalını zaman içinde sende aracın açıldığını fark edeceksin elinden geldiği kadar sıkıştırma... yokuş tırmanırken örnek ille de 4 viteste çıksın diye zorlama baktın çekmiyor al 3 e ;)

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 litre hacminde 115 beygirlik benzinli bir aracın bayırda üzmemesi lazım. "Deli etti" mertebesine getirmişse ilk aklıma gelen kötü yakıt ihtimalidir. Bazen şehir merkezi de olsa, her zaman yakıt aldığımız bir yer de olsa istasyonlarda kötü yakıt denk gelebiliyor ve gerçekten aracı tanınmaz hale getiriyor. Farklı bir istasyon deneyip iki depo kadar gözlemlemeyi öneririm. Baktın sonuç değişmedi, aracı sıfır almışsan doğru servise.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bir hafta kadar önce almış olduğum aracımla bugün uzun yol yaptık. Muğla'da olanlar bilecektir. Sakar ve Devrant'ı geçmemiz gerekti.

Bu yolda araç o kadar zorlandı ki beni deli etti nedenini bir türlü anlayamadım gitmek istemedi sanki çekmedi çok canım sıkıldı. Çünkü sattığım araç 85hp dizeldi ve bana onu arattırdı. Önerileriniz nelerdir ne yapmam gerekir ? Teşekkürler...

aracım 2011 model ve yaklaşık 2-3 ay önce yıllık bakımı yaptırdıktan sonra kuşadasından marmarise giderken yokuşta araç resmen öldü yanımdan sollamayan araç kalmadı resmen aracı aldığıma bin pişman oldum ve kuşadasına gidince servise gittim Aydın da servis kontrol etti hiçbir sorun yok dedi tek yaptığı rolantisini artırdı araç boştayken anlık yakıt tüketimi 0,5-0,6 dan 0,8-0,9 lara çıkarttılar ve çekişi arttı şimdi daha iyi
ama daha bugün izmire gittim düz yolda bile gaza basınca önce boğuk bir ses çıkarıyor ve araç gaza çok geç tepki gösteriyor
kim ne derse desin kullandığım ilk araç değil bizim araçlar gaza çok geç tepki veriyor, bazı arkadaşlar kabullenemese de hantal araç yapacak birşey yok ya kabullenip bineceksiniz ya da satacaksınız

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-6 bin km bekleyin ve ondan sonra aradaki farkı gözlemleyin. Şu an motorun motorun içinde sürtünmeyi azaltıcı,kayganlaştırıcı etki yapacak yararlı kurum ve yağ tabakaları oluşmamış durumda. Egzozdan çıkan duman bile yanmış demir gibi kokar.
Bu filmler oluşmaya başladıkça araç daha rahat devirlenecektir. Bu arada, siz de aracın gaz tepkilerine alışacaksınız.
Kendi sınıfında başarılı atmosferik ünitelerdir biridir aracınızdaki motor. Hem tüketim, hem performans olarak.