Astra H Classic 3 LPG tüketim değerleri

serdarzero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima komple açıkken 230 km yapıyorum 60 liralık gazla.kapattığımda 270 lere kadar çıkıyorum.

Cumartesi İzmir'e giderken uzun yol performansını deneyeceğim bakalım.Bu arada gazın servisine gittim.Motor arıza ışığı yanıyordu.Makineden baktı ve oksijen sensörü arızası veriyor dedi.Ondan da yakıt değeri az biraz artar dedi.Bu arada yol bilgisayarındaki değerlere pek güvenilmemesi gerektiğini aldatıcı olduğunu da söyledi.Ben 60 liralık gazla 200 km civarı gidiyorum.Onu da sordum ve "normal değer abi, inanma millete 17krş 18krş yakıyor diyen var.Hepsi yalan."dedi.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi İzmir'e giderken uzun yol performansını deneyeceğim bakalım.Bu arada gazın servisine gittim.Motor arıza ışığı yanıyordu.Makineden baktı ve oksijen sensörü arızası veriyor dedi.Ondan da yakıt değeri az biraz artar dedi.Bu arada yol bilgisayarındaki değerlere pek güvenilmemesi gerektiğini aldatıcı olduğunu da söyledi.Ben 60 liralık gazla 200 km civarı gidiyorum.Onu da sordum ve "normal değer abi, inanma millete 17krş 18krş yakıyor diyen var.Hepsi yalan."dedi.

Doğru demişler 25 kuruş altına düşemedim ben ortalama olarak.forumda 17-18 kuruş diyenler var komşumda 1.2 clio lpg var o bile 20-22 arası yakıyormuş.

iPad'dan gönderildi .

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Son olarak 62 TL Lpg aldı (depoda biraz daha vardı) (lt 2.11) 350 km yol gittim. (Neredeyse yarısı araç sogukken yani benzinde) Yaz gelsin daha net sonuçlar ortaya çıkar diye dusunuyorum..

Bu degerler aracımın kendi bunlardır. İsterseniz inanın isterseniz inanmayın.. Sizin verdiginiz degerlere gore (60 TL'ye 200 km) km'de 30 kr'a denk geliyor benim aracım benzindeyken km'de 35-40 kr yakıyordu..

2014 Opel Astra Classic III Essentia Konfor Paketli 1.6 (Hakim Gri- Karbon Siyah)-2014 Opel Corsa D2 Essentia 1.3 CDTI (Hakim Gri)..

Son düzenleme:

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru demişler 25 kuruş altına düşemedim ben ortalama olarak.forumda 17-18 kuruş diyenler var komşumda 1.2 clio lpg var o bile 20-22 arası yakıyormuş.

iPad'dan gönderildi .

arkadaşlar burada kimsenin kimseye yalan borcu yok inanıp inanmamak size kalmış zaten konuyu açan benim ve dikkat ettiyseniz kendi yakıtım için çok mu yok sa normal mi yakıyor diye soruyorum
ve ölçümüm şöyle depoyu fullüyorum km yi sıfırlıyorum sonrada tekrar depoyu fullüyorum ve hesaplıyorum en az 9-10 kez arka arkaya hesapladım ve sonuçlar ilk başta 21 kuruştu sonraları 19 kuruşa düştü ve aracıda genelde eşim kullanıyor ben kullansam inanın daha da düşücek
(Not: Aracı benzinli kullanırken forumda araştırdığımda en çok yakan kişilerden biriydim özellikle onun için araştırıyorum zaten LPG de de en çok yakanlardan biri benmiyim diye)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oksijen sensörü hatası alıyorsanız aracınıza kötülük ediyorsunuz o şekilde kullanarak... düzgün ayar yapılırsa arıza lambası yanmaz...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Lpg'de değerleriniz bence olması gerektigi gibi.. Aynı araç 17-23 kr arası geziyor.. Sensor hatası ise düzgün bir ayar ile çözülür..

2014 Opel Astra Classic III Essentia Konfor Paketli 1.6 (Hakim Gri- Karbon Siyah)-2014 Opel Corsa D2 Essentia 1.3 CDTI (Hakim Gri)..

serdarzero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar burada kimsenin kimseye yalan borcu yok inanıp inanmamak size kalmış zaten konuyu açan benim ve dikkat ettiyseniz kendi yakıtım için çok mu yok sa normal mi yakıyor diye soruyorum
ve ölçümüm şöyle depoyu fullüyorum km yi sıfırlıyorum sonrada tekrar depoyu fullüyorum ve hesaplıyorum en az 9-10 kez arka arkaya hesapladım ve sonuçlar ilk başta 21 kuruştu sonraları 19 kuruşa düştü ve aracıda genelde eşim kullanıyor ben kullansam inanın daha da düşücek
(Not: Aracı benzinli kullanırken forumda araştırdığımda en çok yakan kişilerden biriydim özellikle onun için araştırıyorum zaten LPG de de en çok yakanlardan biri benmiyim diye)

Üstadım biz de aynı soruyu soruyoruz zaten.Yakıt miktarımız çok mu az mı bunu merak ediyoruz.Bana millet sallıyor diyen arkadaş bu işi 15 yıldır yaptığını söyleyen servisteki eleman.Kızılacak bir durum söz konusu değil.

oksijen sensörü hatası alıyorsanız aracınıza kötülük ediyorsunuz o şekilde kullanarak... düzgün ayar yapılırsa arıza lambası yanmaz...

Ayar yapılarak giderilebilecek bir sorun olup olmadığı konusunda bilgim yoktu.Değişim ücretini sordum ve 200 liranın biraz üzerinde olur dediler.Değiştirmezsen ne olur diye sorduğumda sadece zengin-fakir karışım dolayısıyla yakıt değeriniz biraz artar ama çok büyük bir artış olmaz, ayrıca değiştirseniz bile bir sene sonra tekrar yakar lambayı dediler.Şimdilik hatayı sildiler.Bakalım ne zaman yanacak.Yanarsa opel servisine götüreceğim.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuruş değilde litre Hesabı yapsak.benim burada LPG 2.2 Lira Abi'min oturduğu Şehirde 1.80 aynı marka LPG.bundan da fark ediyor.ben orada 50 ye dolduruyorum 250 km yapınca 20 kr ediyor,ama Yaşadığım yerde 60 civarı doluyor yine 250 yapsam bu sefer 24 Kuruş yakmış oluyor.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün tekrar gaz aldım ve depoyu fulleyip hesapladım 2.17 TL den aldım ve km de 19,5 kuruş çıktı ve 9 litre/100 km gaz yakmışım
benzinde de yaklaşık 8,3 litre yakıyordu

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tüketim hesabını hep 100 km/litre olarak yapın. Kuruş hesabı yanıltıcı olur. Birde depoyu fulleyerek yapılan hesapta yanıltıcı olur. Son bir ay içinde sizin hesabınıza göre benim 150 kuruş tüketimim de oldu 25 kuruş da.
Çünkü kışın fullenen depo yaza göre 2 litre filan daha fazla alır.
Çünkü her benzinliğin pompalarının basınç gücü farklıdır. A benzinliği depoya 50 litre basabilirken B benzinliği 48 litre basabilir. Hatta aynı istasyonun pompalarının gücü bile birbirlerinden farklıdır. Pompaların basınç saatlerini görebilirsiniz. Kontrol edin.
Ben şu şekilde yapıyorum:
Depoyu hiç ful doldurmam. 50 litrelik depoma hep 40 litr civarı gaz alırım. Km sıfırlarım . Yol bilgisayarı bc1 sıfırlarım. LPG bitene kadar sürerim. Bittiğinde km not ederim. Sonrada 100 km de kaç litre LPG tükettiğini bulurum. Böylelikle yol bilgisayarındaki tüketim ile karşılaştırma imkanım olur.
Genellikle yol bilgisyarına yakın bir tüketimim olur.
Şehir dışında 100km/7-8 Litre LPG tüketir.
Şehir içinde 100km/10-12 Litre tüketir.
Araç 2012 sedan eaystronik.