Astra H Classic 3 Far, Sis, Park?

bycaps

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra h classic 3 2010 model aracım var, aracımın uzun far, kısa far, parklar ve sis farlarını değiştirmek istiyorum?

1. aracımın yukarda belirttiğim farlardali far tipleri nedir?(uzun,kısa,sis,park) yani h4 müdür h7 midir vs..

2.Aslında istediğim şey çok maliyeti olmadan aracımın farlarının hepsinin bembeyaz yanması bunun için şunları düşündüm yardımcı olursanız, beyazlıkları hakkında ve performansları hakkında sevinirim.

Kısalar: philips daimond vision 5000k veya philips X-treme power
uzunlar: osram night breaker, Philips power2night gt150
parklar: 9lu led
sisler: daimond vision 5000k

bnmki sadece tahmin far tiplerini bile bilmiyorum aracımın, bunlardan önerdikleriniz varmı veya başka beyaz yanması kaydıyla bunların dışında önerebilecekleriniz varmı?

Teşekkürler..

bycaps

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa:H7
Uzun:H1
Sis: H3
Dipsiz park ampülü

teşekkürler, bugun opal opan opisi aradım hepsi kısalar h7 dedi bazısı uzunlar h7 dedi bazısı sisler h1 dedi her aradığı mfarklı soyledi bitanesi hepsi h7 dedi :) çok teşekkürler bilgi için diğer sorum hakkıdna bilginiz varsa sevinirimm

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sislerin sarı yanması gerek. Sisli havada beyaz ışık göstermiyor.Off road araçlarındaki sis farlarına bakarsanız koyu sarı olduğunu görürsünüz:)

Ben hiç kullanmadım bu ampülleri ama Osram nightbreaker'ın iyi aydınlatması var.Philips te bu işte iyi markalardan.

Ben mercekli far olarak bi-xenon'a geçeceğim.Yani Cosmo'lardaki fardan aldım.Onu montajlayacağız.En iyi aydınlatmayı böyle sağlayabilirsiniz.

Farı değiştiremden uygulama yapmak istiyorsanız bu ampülleri kullanabilirsiniz yada xenon kitler işinizi görür.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farların %99 benimkiyle aynı..

kısaların H7
Uznların H1
Sislerin H3
parkaların dipsiz berk arkadaşın dediği gibi..

istediğin ampüller en başda philips diamond visionla önünü göremessin kısaların bembeyaz yanar ama önünü hiç göremessin çok vasat bir üründür..x-treme daha iyidir..

istediğin ampüller zaten çok pahalı performans serisi ampüller 70-80 tl lik ampüller bu fiyatlara çıkıyorsan bence adam gibi farlarını xenon yaptır..

benim sislerimde sarıdır ve xenondur 3000k dır sis lerde çok işe yarar.. sana tavsiyem kısalarım 4300k dır.. uzunlarım 6000k dır onunda 4300k ampülünü aldım takmadım henüz daha..

photo0059.jpg

bycaps

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon almak istiyorum ama mercek işi gözümü korkutuyor benim farıma uyumlu mercekler var mı ve farı genleştiriyolar merceği takmak için falan diyorlar, peki xenonlarımın bembeyaz yanması için kaç k tercih etmelylm ve hangi markaları tercih etmelylm, çok fiyatları ucmadan 100-200 arası öneriler verirseniz sevinirmm

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtecler epey düşmüşdü fiyatları..beyaz 6000k dır.. orjinal arabaların fabrika değeri ise 4300k dır ama 4300k lık xenon kit pek satılmaz.. millet genelde görsellik istediği için 6000k satılıyor..

8000k vardır mavim tırak görüntüsü dışardan çok güzel olsada yağmurlu havada önünü hiç göremessin tecrübe ile sabit hoş 6000k dada gördüğün pek söylenemez..

sisleri benimki gibi sarı istiyorsan 3000k xenon ampülü alıcaksın..

arabanda mercek yokmu kısalarında mercek olması lazım.. uzunlarında mercek olmaz uzunlarınada takma xenon oraya kuvvetli bir h1 ampül tak kaliteli bir şey xenon takarsan oraya sellek atarken zorluk çekersin.. şimdiki kafam olsa bende öyle yapardım gerçi uzunlarda xenonları açdınmı dehşet oluyor mercekde yok uzunlarda maşallah flasşör gibi aydınlatıyor :) oda çok nadir işde uzun yola çıkdınmı karşıdanda araba gelmesse açıyorum ancak..

bycaps

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda mercek yok malesef ben beyaz istiyorum ama 6000k ye beyaz mavi krışımı diyorlar tam beyaz 5000k diye biliyorum sanırım, aracım astra h classic 3 2010 model esentia comfort paket bu pakette mercek yok malesef, uzunlara dediğiniz gibi takamyı düşünmüyorum park sis ve kısalar bembeyaz yansın derdim o.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman astranın mercekli farını alın yada mevcut farınıza mercek takın.. iki tane 6000k xenon alın tamamdır işde.. xenonda 5000k yok.. 4300k var orjinal sarımtırak 6000k beyaz 8000k mavi gider böyle 10 bin k 12 bink

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
5000K Xenon Bakınız;

- Philips 85122CM
- Osram 66240 CBI