Astra h çekiş problemi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yok bu konudan ayrı bişiy sorayım dedim :) aracta bi sola cekme var hafiften oda rot balansa gittim.eleman abi lastiklerin beli kırılmıs dedi anlamadım :S hiç duydunuzmu diye sorayım dedim

Evet kırılır ama bu hemen olmaz lastiğin uzun km yapması yada çok sert bir yere vurması gerek. Bunu sende anlarsın yapman gereken hangi taraf ise artık aracı kriko ile kaldır sonra lastiği çevir ve bak yalpalama varsa demek ki lastik ölmüş demektir yapman gereken hemen değiştirmek bunun şakası olmaz çünkü.

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu daha iyi bir deyim oldu :) zararı nnedir ? illa lastiği hemen değiştirmem mi gerekir ?

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman diyim Allah korusun.uzun yola cıkıcam birde.ama bir anda 4 lastik değişmek zorlar beni. ön 2 yi değiştirsem snra arka ikiyi nasıl olur sizce bir süre idare edermi ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
aman diyim Allah korusun.uzun yola cıkıcam birde.ama bir anda 4 lastik değişmek zorlar beni. ön 2 yi değiştirsem snra arka ikiyi nasıl olur sizce bir süre idare edermi ?

Kırılmış lastikten daha sağlıklı olacağı kesin ;) aman ha o şekilde hız filan yapma mazallah... başına iş alma... hayat bir lastikten ucuz değildir ;)

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok nadir bey pek hız tutkunu değilimdir. ama tavsiyenize uyacağım. ilk işim yola cıkmadan evvel ön lastikleri değiştirmek olacak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yok nadir bey pek hız tutkunu değilimdir. ama tavsiyenize uyacağım. ilk işim yola cıkmadan evvel ön lastikleri değiştirmek olacak.

Maddi durumların imkan vermiyor ise Mustafa en azından yerli malı lastik alırsın oda en azından altındaki lastikten bana göre 1000 kat daha iyidir. Şahsen ben sürekli yerli lastik kullanıyorum şimdiye kadar da sorun yaşamadım. Lastiği bir alırken takıldı birde değiştirirken o kadar :)

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerli derken petlas lassa gibi mi nadir bey siz hangi lastiği kullanıyorsunuz :) gece gece baş belası oldum kusura bakmayın :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yerli derken petlas lassa gibi mi nadir bey siz hangi lastiği kullanıyorsunuz :) gece gece baş belası oldum kusura bakmayın :)

Yok ya gece gece takılıyoruz işte :) ben petlas kullanıyorum kar lastiklerimde petlas... şahsen ben menmunum zaten sürekli hız yapan biri değilim ara ara şeytana uyar isem Keskin Akpınar arasında 160-170 yapmışlığım olmuştur :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az önce sorunu yaşadım ve hemen sıcağı sıcağına sormak istedim.araçla uzun bir rampa cıkmaya başladım 2.viteste devir 1000 in altına düşerken 1 le devam ettim ve her 2 ye gecme denemem de araba çekişten düştü gaz almıyor. anlamadım.halbuki gündüzde aynı yoldan gittim ve hiç bir sorun yoktu. neden kaynaklanabilir. Mazot pompası desem daha 2 hafta evvel değiştim acaba sorun devam mı ediyor. birde motoru çok ısıtmadan rampaya girdim ondan da kaynaklabilir mi ?
Aracınız 1.3 dizel mi? motor soğuk ilk çalıştırmada rampada çekişi düşük bunu bilesin