Astra H Bitmeyen Çile

guner50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle birde özel servis bile değil yani bilgisayarı bile yok sıradan tofaş araçlara bakan bi yer mantık yürüterek ve deneme yoluyla çözdü olayı valla helal olsun

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam geçmiş olsun ama sen azm ettin gerçekten:) helal olsun, başkası olsa ( bende olabilirim ) aracı satışa koymuştu bile..hayırlı ve sorunsuz sürüşler..

guner50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tekrar hepinize merhaba. Sorunun bittiğini söylemiştim ama malesef tekrar başladı.Üst kapak söküldü.Siboplar yanmış yani egsoz sibopları. Yanan yakıtı dışarı atamadığı için katalizör tıkalı olduğu için çıkış siboplarını yakmış.Usta açmışken sekman atalım diyor büyük ihtimal sekmanlarda da sorun olacağını söylüyor.Bana maliyeti sekmanlı 950, sadece siboplar conta yapılması 650. Katalitik tıkalı bindiğim için siboplar yanarmı

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de evet. zaten lpg de muhtemel önce katalitik konv. erir çekiş düşer atık gaz dışarı rahat çıkamaz çünkü lpg benzine oranla özellikle yüksek devirlerde yüksek ısı üretir.sonra sırasıyla sorunlar başlar arabadan soğursun feln felan... geçmiş olsun.

guner50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke daha önceden katalizore bakmış olsalardı.Bu zamana kadar harcadığım masraf olmazdı. Şimdi nerdeyse 1000 tl ye yakın masraf tekrar yapacağız inş başka yerden sorun açmaz artık

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce geçmiş olsun dileklerimi sunayım sonra da tebriklerimi... Arkadaşım wala bu kadar azimle uğraşmıssın ya helal olsun sana. İki arızada opel almam bir daha diyenlere de ders olsun. Demek ki zamanında bakımlara uyulsa hiç bir arıza vermeyecek bu keratalar. Eskiden arabaların bakım kitapçığında hangi km'de neyin değişmesi gerektiği yazardı, ordan kontrol ederdim. Artık hiç bir şey yazmıyorlar kötü servislerin elinde arabalarımız paralanıyor. Umarım bundan sonra ağız tadıyla nice km'ler yaparsın astranla...Saygılar...

guner50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolun arkadaşlar inşallh hepimize kısmet olur sorunsuz uzun yıllar binmek

asilyan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedeyim helal ve geçmiş olsun :)

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle büyük geçmiş olsun. Araçlarımızın genel bakımlarını zamanında yaptırmamız lazım, servislerin bakım ücretlerinin yüksek olması, ihmalkarlık, nasılsa sorun yok gibi nedenlerle bakımlarını zamanında yaptırmıyoruz, ancak genel bakımlar gerçekten de zamanında yapılmalı,yukarıdaki üzücü örnek bunun en doğru örneklerinden; bir arkadaş ta yazmış hoşuma gitti;
......... İki arızada opel almam bir daha diyenlere de ders olsun. Demek ki zamanında bakımlara uyulsa hiç bir arıza vermeyecek bu keratalar. Eskiden arabaların bakım kitapçığında hangi km'de neyin değişmesi gerektiği yazardı, ordan kontrol ederdim. Artık hiç bir şey yazmıyorlar kötü servislerin elinde arabalarımız paralanıyor. .......

Aynen bende bu yazılana katılıyorum.

Tekrar geçmiş olsun, inşallah aracınız düzelmiştir.