Astra H arıza lambası(motor şeklindeki)

muminp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti aracıma merkezi istasyon aytemizden dizel aldım, 3-4 km sonra bu bahsettiğiniz emisyon ışığını yaktı , kitapçıkda egzos gazında yüksek miktarda zararlı partikül var diye yazıyor. (Yanık kalırsa böyle ama yanıp sönerse katalitik konvertör arızası diyor.) Muhtemelen yakıt bozuk, ne yapmak gerekir?

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

1.3 cdti aracıma merkezi istasyon aytemizden dizel aldım, 3-4 km sonra bu bahsettiğiniz emisyon ışığını yaktı , kitapçıkda egzos gazında yüksek miktarda zararlı partikül var diye yazıyor. (Yanık kalırsa böyle ama yanıp sönerse katalitik konvertör arızası diyor.) Muhtemelen yakıt bozuk, ne yapmak gerekir?
Çok fazla yakıt almadıysanız depoyu çektirip boşaltın, temiz yakıt koyup devam edin.
Şimdi würth filan at düzelir diyenler de olacaktır, tavsiye etmem.
Bayi ile konuş ama pek yanaşacağını sanmıyorum, yakıttan kaynaklı olduğunu kanıtlaman için aracı servise çektirmek filan bir dünya iş, yakıttan değilse çekici parası, servis parası çıkacak fazladan. Tercih sizin...

muminp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün arıza koduna baktık araç " egr valf sıkışıklığı" hatası veriyormuş. Hatayı silip kullanmaya devam edeceğim, tekrar ederse egr temizleteceğim, bir yandan da yakıt numunesi için test yaptırmayı düşünüyorum. Alo 130 diye bir hat varmış, arayıp sonuçları yazarım.

sdt52nsl

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamın aleyküm arkadaşlar benım opel astra 2011 1.3 ctdı opel astra h var aracım bugün motor arızası işareti gösterdi gaza basırıyorum gaz yemiyor 80 i geçmiyor neden olabilir acaba
Aynı sorun bende var kardeşim çözümü bulabildiysen paylaşırsan çok sevinirim