astra h anlık yakıt tüketimi

maraba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
aracımın anlık yakıt tüketim değeri gaz kelebeği değişmeden önce ayağımı gazdan çekince veya frene basınca değer 0.00 oluyordu. şimdi ara sıra değer sıfırlanmıyor. astra h aracı olan arkadaşlar sizdede aynı mı bu olay yoksa daha öncede oluyormuydu bilemiyorum. parça değiştiği için biraz dikkatli kullanıyorum aracı. daha önce dikkatimi çekmemişti. yoksa servisi arayacağım.
iyi günler

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişen parça neydı?? sımdı anlık deger herzaman0.00 olacak değil bellı zamanlarda olur mesele 3 vıtesle rampa asagı gıderken devırı 3000 e getır ayagını gazdan tamamen cek 0.00 olur kesın

maraba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukarıda yazdığım gibi gaz kelebeği değişti. anladığım kadarı ile sizdede ayağınız gazda olmasada anlık tüketim değeri sıfır olumuyor bir değer yazıyor doğrumu anlamışım. bende sıfır oluyor ama her zaman değil senin dediğin gibi rampa aşağıda sıfır yazıyor. ama sıfır yazmadığı zaman oldumu bilmiyorum. bakıcam

cnr--a

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Yol PC

arkadasım sadece astra H modeline ait bir özellik değil snn anlattığın konu yol bilgisayarı olan bütün astralar için geçerli bnm astra G aracm var yukarıdaki arkadsımnda söylediği gibi en az 3000 devirde ayağını gazdan celerssen 0 yazar eğer 3000 deviri yakalamadan salarsa ufakta olsa bir değer yazar bişi daha yolbilgisaayrında 0 yazıyr diye araba hiç benzin yakmıyor anlamına gelmiyr su ile mi hava ilemi çalısıyor sadece yol bilisayarının ölçemeyeceği kadar az yakıor benzini ondan 0

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
boş vitestede 0 olmuyor sanırsam

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım sadece astra H modeline ait bir özellik değil snn anlattığın konu yol bilgisayarı olan bütün astralar için geçerli bnm astra G aracm var yukarıdaki arkadsımnda söylediği gibi en az 3000 devirde ayağını gazdan celerssen 0 yazar eğer 3000 deviri yakalamadan salarsa ufakta olsa bir değer yazar bişi daha yolbilgisaayrında 0 yazıyr diye araba hiç benzin yakmıyor anlamına gelmiyr su ile mi hava ilemi çalısıyor sadece yol bilisayarının ölçemeyeceği kadar az yakıor benzini ondan 0[/quote]
kompresörle çalısıyor arkadasım

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites bostayken motorun calisir durumda kalmasi icin benzin puskurtuluyo fakat vitesteyken ayaginizi gazdan cekince tekerlerden gelen guc ile pistonlar hareket etmeye devam ediyo

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolantide yanlış hatırlamıyorsam ecotec motor 0.9lt/100km gösteriyor.Rolanti klima açık 1.1lt/100km.Cat of da 0.0 gösteriyor:)

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 3000 d/d demişlerde bu 0.00 olayı 1750-1800 d/d lerde oluyor. arabayı vıtesteyken gazı salın ve devrın dususunu ızleyın. bahsettıgım devırlere gelınce arabanın kompresyondan cıktıgını hıssedeceksınız zaten ve o andan ıtıbarende deger 0.00 dan cıkıyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 3000 d/d demişlerde bu 0.00 olayı 1750-1800 d/d lerde oluyor. arabayı vıtesteyken gazı salın ve devrın dususunu ızleyın. bahsettıgım devırlere gelınce arabanın kompresyondan cıktıgını hıssedeceksınız zaten ve o andan ıtıbarende deger 0.00 dan cıkıyor.
zaten mesela diye belırttım örnek olarak demıstım yanı