astra h airbag kapatma

d3Li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaslar hava yastıklarını kapatmam mumkun mu kapanıyorsa nasıl kapanıor

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emniyet kemerini takmadıgınız sürece zaten aktif degil hiç bir hava yastıgı. ama bazı araçlarda yolcu hava yastigini kapatmak için tus var. Astralarda var mı bilmiyorum.

balerefone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl emniyet kemerini takmadığın an aktif değil?

allah korusun emniyet kemersiz 80 ile giderken bir yere çarptın diyelim hava yasığı açılmayacak mı?

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl emniyet kemerini takmadığın an aktif değil?

allah korusun emniyet kemersiz 80 ile giderken bir yere çarptın diyelim hava yasığı açılmayacak mı?

aynen oyle açilmayacak. çünkü o zaman hava yastigi koruma degil aksine o canını alır adamın.

çarpmanın etkisiyle yolcular one dogru firlar. hava yastigida o anda çiktiginda boynunuz bile kırılabilir.
o yüzden unutmayın. hiç bir arabada emniyet kemeri takılı olmadan hava yastigi çalişmaz. bu yüzden emniyet kemeri çok daha fazla onem kazaniyor

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildigim de su: koltuklarda sensor var, ustunde yolcu olup olmadigini anlayacak sekilde. Eger yolcu yoksa airbag acilmiyor. Bunu arabanin kullanim klavuzundan okumustum..

Asil konuya gelince, varsa eger istediginiz ozellik, kullanim klavuzunda gecer...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Op-com veya Tech2 kullanarak kapatabilirsiniz

66859075.jpg

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kemerle alakası yok arkadasım bn 2006 astrayla tahmın olarak soyluyorm 80 90 arası gıderken mercedese arkadan vurdum surucu ve yolcu yastıkları patladı kemerle alakası yok bızzat yasadım

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=8868
http://www.tumgazeteler.com/?a=4044113

hocam sunlrı bi incele. birde kendi kullanma klavuzuna bak. yani belki artik oyle yapmiyorlardir. benim soyledegim illa dogru demiyorum. ama bu saçma. benimde bir çok arkadasim kaza yaptiginda hava yastikları açilmadı kemer takılı olmadıgı için.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni araçlarda yani bildigim akdariyla 2004 sonrası koltukta yolcu yoksa hava yastigi açilmiyo. ama bu üt modellerde olan bir ozellik mi yoksa standartmi onu hatirlamiyorum. fakat oyle bir ozellik var.

balerefone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@kutluhan06

bizim araç 2008 model astra sedan njoy 1.6(115bg) . fakat biz kemerleri takmadığımız zaman hiç bir şey ötmüyor . sizin aracınızda ötüyormuş sanırım. bizim sensörler mi bozuk ? :D