Astra H 4. Vites boşa atma sorunu

Mertico

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Başına gelenler veya bilenler yönlendirirse sevinirim. 2007 dizel 6 ileri easytronic aracımda 4. Viteste klima açık şekilde giderken ayağı gazdan çektiğimde araç boşa atıyor. Klima kapalıyken atmıyor. Diğer viteslerde bir şey yapmıyor.

10 ustaya götürdüm 10 tanesi de ayrı şey dedi.

Bu arada aküm daha 2 yıllık olmasına rağmen 13 voltun altına düşüyor klima açıkken. Kapalıyken 13 civarı.

Bilen fikri olan yardımcı olursa sevinirim. İllallah ettirdi. Aracın vites geçişleri falan kusursuz. Şanzıman tüpü diyen oldu komple şanzıman revizyonu diyen oldu elektrik kaçağı diyen oldu.

Mertico

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olabilecek, başına gelmiş bir arkadaşımız yok mudur? P1700 u2103 u2105 arıza kodu veriyor

Son düzenleme:

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olabilecek, başına gelmiş bir arkadaşımız yok mudur? P1700 u2103 u2105 arıza kodu veriyor
Daha önceden böyle bir şey oluyormuydu?
Benşm Vectra da normal giderken gazı bırakınca boşa atıyor kendini. Manuel olarak 1-2-3 yaptığımda motor freni yapıyor ama sadece 4. Viteste boşa atıyor. Acaba yakıt tasarrufu için bi özellik falan mı diye aklıma geliyor

Mertico

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracı geçen kış aldım, klima açmamıştım var mı bilmiyorum öncesinde. Klima açmaya başlayınca yaptı.

Bir arıza tasarruf vs değil ancak şanzıman sisteminden mi? Elektrik aksamdan mı? Her usta farklı konuşuyor. Sadece 4. Viteste ve klima açıkken yapıyor.

Biraz önce bir ustayla görüştüm, akü voltaj çok düşüyor, şarj dinamosu başını kitlediyse yapabilir, ondan değilse robot revizyon olmalı dedi. Başka bir usta da şanzıman tüpü bitik dedi.

Bugün bir ustaya bırakıp elektrikteki sorunu çöz diyeceğim zaten illaki çözülmeli. Sorun oradan kaynaklanıyorsa da ortadan kalkar. Eğer ondan değilse de şanzımanı söktüreceğim. Aracın vites geçişleri sessiz ve sorunsuz. Robotta hiçbir kararsızlık vs yok. Deneme yanılma gideceğim artık ustalar 20 binlik yapar beni :(

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Aracı geçen kış aldım, klima açmamıştım var mı bilmiyorum öncesinde. Klima açmaya başlayınca yaptı.

Bir arıza tasarruf vs değil ancak şanzıman sisteminden mi? Elektrik aksamdan mı? Her usta farklı konuşuyor. Sadece 4. Viteste ve klima açıkken yapıyor.

Biraz önce bir ustayla görüştüm, akü voltaj çok düşüyor, şarj dinamosu başını kitlediyse yapabilir, ondan değilse robot revizyon olmalı dedi. Başka bir usta da şanzıman tüpü bitik dedi.

Bugün bir ustaya bırakıp elektrikteki sorunu çöz diyeceğim zaten illaki çözülmeli. Sorun oradan kaynaklanıyorsa da ortadan kalkar. Eğer ondan değilse de şanzımanı söktüreceğim. Aracın vites geçişleri sessiz ve sorunsuz. Robotta hiçbir kararsızlık vs yok. Deneme yanılma gideceğim artık ustalar 20 binlik yapar beni :(
Önce aracın kullanım klavuzuna bakmanızı tavsiye ederim. Orada bu durumu açıklayan bir şey var mı ona bakın. Aracın şanzımanından şikayetiniz yoksa söktürmeyin. Ustalar sağlamıda bozabilir. Hem arabadan soğursunuz hem de yaptığınız masraf yanınıza kar kalır. Klima açıkken sadece 4.viteste yapıyor demişsiniz. Benim aklıma yakıt tasarrufu için bir özellik gibi geldi. Tıpkı ışıklarda beklerken boşa geçmesi gibi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle bir problem mevcut gibi duruyor. Klimadayken acaba yüke bindiğinde mi yapıyor... Bu kısmada kafa yormak lazım.

• Beğen
Tepkiler: Mertico

Mertico

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle bir problem mevcut gibi duruyor. Klimadayken acaba yüke bindiğinde mi yapıyor... Bu kısmada kafa yormak lazım.
Aracı akşam 5 gibi bıraktım özel servise, ustası test etmiş 7 gibi Aradı, araç makinede vs bir problem göstermiyor dedi. Robottan şüpheleniyorum dedi, çıkma bir robot takıp deneyeceğim yarın eğer sorun ondansa ya revize ettiririz ya da çıkma buluruz dedi. Yoksa iade edip sorunu aramaya devam edeceğiz dedi. Yarın robot takılarak yeni denenecek.

Klima açıkken yapması elektrik aksamdan olabileceğini aklıma getiriyor, ama diyelim kaçak olsun neden sadece 4. Viteste olsun? Baskı balata veya senkromeçten olsa diyorum neden klima kapalıyken yapmıyor? Bakalım robotu deneyince en azından birisini elemiş oluruz :) araçta pek sorun görülmüyor ama bu hatayı yapıyor enteresan dedi usta.

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Aracı akşam 5 gibi bıraktım özel servise, ustası test etmiş 7 gibi Aradı, araç makinede vs bir problem göstermiyor dedi. Robottan şüpheleniyorum dedi, çıkma bir robot takıp deneyeceğim yarın eğer sorun ondansa ya revize ettiririz ya da çıkma buluruz dedi. Yoksa iade edip sorunu aramaya devam edeceğiz dedi. Yarın robot takılarak yeni denenecek.

Klima açıkken yapması elektrik aksamdan olabileceğini aklıma getiriyor, ama diyelim kaçak olsun neden sadece 4. Viteste olsun? Baskı balata veya senkromeçten olsa diyorum neden klima kapalıyken yapmıyor? Bakalım robotu deneyince en azından birisini elemiş oluruz :) araçta pek sorun görülmüyor ama bu hatayı yapıyor enteresan dedi usta.
Kusura bakmayın ya benim araç 4 ileri olduğu için aklım ona gitmiş. O yüzden normal gelmişti. Gerçekten binde bir olan bir olay gibi🙂 Çünkü çok tuhaf. Bilindik bir şey olsa ustalar hemen yorum yaparlardı. Sonucu merak ediyorum

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Akunde skinti varsa yapabilir. Ama akunde skinti varsa 1 2 3 tede skinti yapar. Mantiken bunu 4 te yapmasi aracin yuke iyice binmesi demek. Gazdan ayagini cektigin zaman sanzuman bosa atıyorsa aracin yakit kesiyor olabilir. Aklima ecudan olabilecegi ihtimali geliyor. Ayagini gazdan cekmedigin surece hic atiyormu atmiyorsa yakit haritan bozuk olabilir. Klimayi actigin zaman arac normalden daha fazla gaz verir. Klimayi araç boşta calisirken actiginda devir saatinde yukselme oluyormu? Ayrica aracinin yakit degerleri nedir? Nekadar yakiyor normalden fazlami azmi normalmi litre olarak. Benim aklima yakit sistemi arizasi ihtimali geliyor. Ariza kodu veriyormu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bu h larin benzinlileri dizeline gore daha az sorunlu sanirim. Gerci benzinlidede 1.6 da genel sorun olan eksantirik dislisi problemi var ama. Bu j de de var 16 xer motorlarin hepsinde ayni