astra h 2009 bazı problemler

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2 ay önce astra h hb 2009 1.6 benzinli araç aldım.
Ama aldığım günden beri servisten çıkamıyorum:(aldıktan 1 ay sonra aracımı yıkamaya verdiğimde arka stop farlarının feci şekilde buğulandığını gördüm ve daha sonra her yıkamada takip ettim ve nerdeyse her yıkamada arka stopların buğulanmasından çok rahatsız oldum ve sonunda servise gittim (opel gerçek)serviste ;buğulandığı zaman getirin fotosunu çekip yolllayalım ve garantiden değiştirelim dediler.Ben o gün içinde oto yıkamaya gidip farlara su tutturduktan sonra hemen servse gittim ve fotoğrafını çektiler ,15 gün sonra farlar garantiden değişti ama nafile yine stoplar buğu yapmaya devam ediyor farlar için bir daha servise gitmedim.
20 gün önce sabah işe gitmek için aracımı çalıştırmak istediğimde aracımın 4 LÜ leri kendi kendine yandığını ve marşa basmak istediğimde araçımın aküsünün boşaldığını gördüm ,yol yardımı aradım takviye yapıp çalıştırdılar ve ertesi gün servise gittim serviste sorun olmadığını ve cim diye bir parçanın programını güncelleyip bana teslim edeceklerini söylediler .Daha sonra servisten aldım aracımı ve yaklaşık bir hafta sonra aracımın kornası çalmamaya ve aynı şekilde ışıkların yandığını gördüm ve tekrar servise gittiğimde yapılan konttrollerde cim denen parçanın değişmesi gerektiğinive sorunun hallolacağını söylediler..
Parça değişti ama benim sorunlarım hala devam ediyor .
İnanın sıfır araba aldım ama aldığıma çok pişmanım..
İşimden ve gücümden olduğum bir yana arabadan soğudum:(
Şu an sorunlarım haa devam etmekte ve artık servise gitmekten bıktım .
Aracımı krediye aldım ve borcunun bitmesine 10 ay var .
Bana bir akıl verin aracımı satayımmı yoksa bu şekilde kullanayımmı?
SOn bir kaç gündür tümseklerden geçerken geen seslerde cabası:(:(
fazla uzattım arkadaşlar kusura bakmayın ama bu aracı aldığıma inanın çok pişmanım:(
yorumlarınızı ve fikirlerinizi eksik etmeyin
hoşçakalın.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aracı satsan, alan kişinin bedduasını yiycen hep. bence aynı sorunlar devam ediyorsa bunları bir bilirkişi tarafından belgelettir. sonra bak bakalım opel ne yapıyor. arac değişimine kadar git. başka ne deyim. böyle kullanmak olmaz. problemler çok kötü çünkü

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Defalarca gittim ama sorun yok diyip geçiştiriyorlar.Cihaza bağlayıp gönderiyorlar..
ama gerçektende sorun her zaman olmuyor belki 1 hafta sonra belki 20 gün sonra ama arada oluyor şaşırdım ne yapacağımı:(
serviste aynı benim şikatlerime benzer bir bayan görmüştüm ,ustalara bağrıp çağrıyordu oda daha yeni almış aracını :Sanlamadım gitti
bu arada aracım daha 1.500 km de

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun araç işi şans işi diyorlarya doğruymuş bence

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel türkiyeyi aradım şimdi ,
aldığım cevap;araç değiştirmek gibi bir durum söz konusu olamaz !!
sizin gibi binlerce insan arıyor! yeni teknolojik araçlar olduğu için bu tür sorunlar olabiliyormuş!!(sıfır araçtada)
tekrar servise gitmemi ve kontrol yaptırmamı söylediler.:(:(
bu gün tekrar gidip baktıracam!!

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Can sıkıcı bi durum haklısınız.
Cim modülü astra H larda kronik sorun. Araştırısanız görürsünüz sizin araca özel değil.
Cim modülü ve tesisatını yenilesinler muhtemelen sorun kalmaz.
tabi bunların hepsini garantiden yapmaları gerek.

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin gibi binlerce insan arıyor! cümlesi en nefret etiiğim cevaplardan biridir. zaten yeteri kadar gitmişsin servise sorun devam etmiş, mağdur olmuşsun. sakın onların dediğine göre hareket etme tüketici hakların var ve dava açabilirsin. dava kelimesini duyunca aracını değiştirme yoluna giderler yani mücadele etmen gerekiyor biraz erken pes edip elindekinle yetinme.

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğin bilgi için çok teşekkürler.Cim denen parça değişti ve onuna birlikte bir sürü kablo değişti .
ama hatta 4 lülerin tuşu komple değişti ama nafile :(:(
eve servistede cim her astrada oluyormuş söylendi ama parça değişince sorun giderildi dendi bu seferde başka arızalar çıktı:(
kasislerden gelen ses için arabanın altında bir şeyleri yağladılar ama hala aynı ses var.
stoplar dersen yine buğu yapıyor:(ki garantiden onlarda değişti.

A

ast_özgür

Bilgi Girilmemiş
yav çok geçmiş olsun arkadaşımmm üzüldüm nasıl bir duygu olduğunu az çok biliyorum benimde başıma geldiii ama 2, el de soruna gelelim sıfır arabalarda özelik le 2008 ve 2009 modellerde gerçekden bir anormarlik var ama kımse anlamıyor çevremde de böyle sorun yaşayanlar var daha öncede hatırlarsanız 2005 ve 2006 modellerin marş motoru kopmle arızalı cıkmıştı tabi bunlar araç sahibini huzursuz ediyor arabadan soğumasına neden oluyor .sana tavsiyem servisini deyiştir başka bir ile git burdan araştır en iyi servis hangisiyse oraya git derim bende öyle yaptım çünkü::)
bu arada serviste ustalar bayana bağırıyor tersliyor gibi bir ifada gördüm kesinlikle pasif durma sen sıfır araba almışsın bir de suçluluk mu duyacann gerekirse sen bağırr ama pasif durma .
aracı satıyım diyorsun aha sattın alan adam mı bir düşün aynı sıkıntılrı ona yaşatacan vebali büyük olurrr sakın kalkışma öyle bir işe artı zararın da çok olurrr sıfır arabada başka servise git özel servislere baktır inşalah sorun çözülürr geçmiş olsun

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes arabayi tekrar onlara satip degisik modeli alma imkanin varmi gerci nekadara alirlar bilmiyom ama fark cok deyilse bir düsün