Astra H 2006 New Enjoy

LorD_KeNNy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Üniv. yıllarından beri cok istedigim tipine bayıldıgım kasa olan Astra H kasa aldım. ÜYelik tarihimden bu yana bir astra alamamıştım :)

2006 model dizel Astra aldım ama mal sahibine benzer derler hemen basladım giriştim aracıma.

Jantlar değişti spor yay takıldı kaliper kapakları takıldı jantların iç kısmında kalan metal parçalar paslanmıstı onlar boyandı, cam tavan ayakları temizlendi boyandı bakımı yapıldı. Yağ bakımını yaptım tüm filtreleri temizledim içini biraz sildim temizledim.

Spoiler marşpiyel, arka tampon eki ön lip aldım, çizikler olan bagaj kapagı ön-arka tampon ve sol arka kapıyı boyatacagım bu aksam bırakıyorum kaportacıya.

Bir liste olusturdum asagıda yavas yavas hepsini yapıyor olacağım.
Bizi izlemeye devam edin.
Resimler ayrıca gelecek

Yapılacak işler

Amerikan Park

Arka Tampon Eki

Aux Giriş

Ayak Aydınlatma

Balans ayarı

Cam fitilleri aliminyum kaplama

Cam Rüzgarlıgı

Far Xenon

Gösterge renkleri değiştirme

Hoparlor Değişimi

Jant Değişimi

Jant içi boyama

Kaliper kapakları

Korna

Kumanda

Lazer stop

Marşbiyel

Müzik Tesisat

Ön Lip

Park Sensörü

Paspas

Plaka yapıştırma

Rot Ayarı

Sis Xenon

Spoiler

Spor Yay

Stop Çakar

Stop Değişimi

Sunroof ayakları boyanacak

Sunroof Yağlama Bakım

Tampon vs boya

Uzunlar Çakar Led

Vites arkası aydınlatması

Yağ bakımı

Jant kenarları boyama

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun kolay gelsin şimdiden .

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, işlem fotoğraflarını bekliyoruz..

LorD_KeNNy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun. konuya pek ilgi gelmediğinden acıkcası birsey yazmadım ve resim eklemedim. yukarıda yazdıklarım hemen hemen bitmek üzere. artı dün tavanı söktüm sunroof perdesini söktüm. önce temizlik ve döşeme değişimi yapacağım. destek isteyen olursa olurum fakat paylasım baya az gordugum kadarıyla

RC0337

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet forum sessiz biraz ama yapılan paylaşımlar arttıkça bir topluluk birikimi olur :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
saolun. konuya pek ilgi gelmediğinden acıkcası birsey yazmadım ve resim eklemedim. yukarıda yazdıklarım hemen hemen bitmek üzere. artı dün tavanı söktüm sunroof perdesini söktüm. önce temizlik ve döşeme değişimi yapacağım. destek isteyen olursa olurum fakat paylasım baya az gordugum kadarıyla

Sizden sonra bu işlemleri yapmak isteyenlerin faydalanması için işlem fotoğraflarını eklemenizin daha sağlıklı olacağı düşüncesindeyim.. Paylaşım az demişsiniz ancak böyle uzun bir liste yazınca bu işlemlerin tamamlanmasının çok uzun süreye yayılacağı düşünüldüğünden ilgi görmemiş olabilir.

LorD_KeNNy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavan sökümünü anlatayım zor bir işlem değil sırasıyla...
öncelikle ön tarafta güneşlikler yanlarda el tutma erlerini vidalarından söküyoruz basit zaten. iç aydınlatma da en üstteki parcadan lambaya kadar tırnakları var zaten onları attırıp dısarı alın. lambanın altındakini cıkarttıktan sonra en son lambanın kapagını alın dısarı. aydınlatmaların zaten kasaı var onları da tavanı dısarı aldıktan sonra alırsınız.
ardından yan direkler ve arka bağajın oldugu direğin ordaki plastikleri cıkarıyoruz. bunlar için ortada plastik yuvarlak diger araclarda airbag yazan benimkisinde airbag olmayan plastikler var. altına tornavida ile ortasından yavasca girin cıkar. o plastikleri söküyoruz. son olarak kapı fitillerini üst kısımlarını söktükten sonra önden arkaya dogru tavanın iç kısmında olan tırnakları attıyrıyoruz. zaten hafif asagı cekince gorunuyor. o tırnakları bir tonavida yardımı ile bastırınca asagı geliyor. önden arkaya dogru gidin zaten tavan boşa cıkacak. bağajdan dısarı dogru tavanı cekip alın. hayırlı olsun.

Aracım cam tavan buna ragmen 850 gr bally yetmedi.
2 metre kumas rahat rahat yetiyor artıyor hatta direkleri de kaplayabilirsiniz cam tavan oldugundan cok kumas artıyor.
Fırca ve kumas :) kuması zeytinburnundan aldım orjinal kumas cok kaliteli falçata kesmiyor resmen metresi 24 tl den 2 metre aldım.

tavanı dısarı alıp tel fırca ile iyice temizleyin hiç pislik kalmasın ardından önce bir yarısı daha sonra diger yarısını yapacagınız için tavanı yerde ortadan bir tarafına bally sürün. ardınan kumasa surun
çok az kurumasını bekleyip dikkatlice yapıstırın. dikkatlice yapıstırın cunnku hata affetmiyor. Bol şans...
henuz aracın üstüne takmadım. sunroof perdesini söktüm küçük bir işi var onun temizlik vs ayrıca direkleri de kaplamaya henuz karar vermedim ona gore son resimleri atacagım.

son durum resimlerde

Ik3LLQq.jpg

uBx5TiK.jpg

ixmLSVc.jpg

SUY9lxE.jpg

http://imgur.com/a/roYZ3

LorD_KeNNy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapılacak işler Durumu
Amerikan Park Hayır
Arka Tampon Eki Evet
Aux Giriş Hayır
Ayak Aydınlatma Hayır
Balans ayarı Evet
Cam fitilleri aliminyum kaplama Hayır
Cam Rüzgarlıgı Evet
Far Xenon Evet
Gösterge renkleri değiştirme Hayır
Hoparlor Değişimi Evet
Jant Değişimi Evet
Jant içi boyama Evet
Kaliper kapakları Evet
Korna Evet
Kumanda Evet
Lazer stop Hayır
Marşbiyel Evet
Müzik Tesisat Evet
Ön Lip Hayır
Park Sensörü Evet
Paspas Evet
Plaka yapıştırma Evet
Rot Ayarı Evet
Sis Xenon Evet
Spoiler Evet
Spor Yay Evet
Stop Çakar Evet
Stop Değişimi Evet
Sunroof ayakları boyanacak Evet
Sunroof Yağlama Bakım Evet
Tampon vs boya Evet
Uzun Beyaz Ampul Evet
Vites arkası aydınlatması Hayır
Yağ bakımı Evet
Jant kenarları boyama Evet
Ayna Altı Aydınlatma Hayır
Tavan döşeme değişimi Evet

Son durumlar boyle. bunların yapım asamalarını fırsat buldukca atacagım. destege ihtiyacı olan olursa destek veririm

RC0337

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayna altı aydınlatmayı yaptınız mı