Astra H 1.3 Triger Değişmemiş Olabilir mi? 175000 km

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vurur boşluktan dolayı tak tuk ses yapar.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vurur boşluktan dolayı tak tuk ses yapar.

Çok şükür öyle bir ses yok ;) O zaman sıkıntı yok herhalde değişmiştir. Kafamda sadece 1 tane soru işareti var triger değişiminde kesin sıvı conta mı kullanılır, yoksa orjinal contası ile de bu işlem yapılabilir mi? Bir usta sıvı conta çekilmeden olmaz diyor. Diğeri şart değil kendi contası var diyor anlamadım gitti bu işi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi değiştirmeyecek isen takma kafana sür gitsin ya dert etmeye gerek yok bile ;)

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ses nasıl bir ses tam olarak belirgin mi? Vurma sesi gibi mi yada nasıl?

Cem bey...
aracınız zincirli ve bu zincir bisiklet zinciri değil..çok sağlam bir yapıya sahip...
Genelde tamirciler ses yaptığı zaman değişimi önerirler.. şakırtı şeklinde bir ses gelir.
Bizde 99 model 5.20 zincirli BMW var ve 235 000 km de, zinciri hiç değişmedi..Bakımları Borusan da yapılıyor ki Borusan bile değişim yapmıyorsa bu araca, siz de sorun yoksa hiç ellemeyin.
Zincir motor yağının içinde çalıştığından bakımları zamanında yaparsanız. Kalitesiz yağlardan uzak durup yüksek hızlarda küçük vitese atıp yığılma yaptırmazsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.
Ben 25 000 km de zincir koparan araç gördüm... Gel gör ki motor yağı olmuş gress yağı, zincir ne etsin :)

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cem bey...
aracınız zincirli ve bu zincir bisiklet zinciri değil..çok sağlam bir yapıya sahip...
Genelde tamirciler ses yaptığı zaman değişimi önerirler.. şakırtı şeklinde bir ses gelir.
Bizde 99 model 5.20 zincirli BMW var ve 235 000 km de, zinciri hiç değişmedi..Bakımları Borusan da yapılıyor ki Borusan bile değişim yapmıyorsa bu araca, siz de sorun yoksa hiç ellemeyin.
Zincir motor yağının içinde çalıştığından bakımları zamanında yaparsanız. Kalitesiz yağlardan uzak durup yüksek hızlarda küçük vitese atıp yığılma yaptırmazsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.
Ben 25 000 km de zincir koparan araç gördüm... Gel gör ki motor yağı olmuş gress yağı, zincir ne etsin :)

:maden:
Doğrudur. Ben alalı 3 ay oldu arabayı. Aldığımda Mobil 1 Esp 0w-40 yağ koydurdum. Aracıma bakmayı ilgilenmeyi severim. Benden önce nasıl kullanıldı bilmiyorum ama sanırım iyi kullanılmış ki aracımın performansı iyi. Belkide değişmedi bende bilemiyorum. Herhangi bir ses şakırdama duymuyorum. Maaşallah diyeyim :D Araç ne olursa olsun bakımlarını yaparsan onunla ilgilenirsen o araca kolay kolay birşey olmaz. Dizeller biraz daha hassas, ilk defa dizel aracım oluyor. Mazot kalitesinden tut, devirli sürüş, aracı durdurmadan en az 30sn bekleme (Turbo yağlanması için) ... v.s gibi daha detay şeyler var. Gerekenleri yaparsak sürüş ömrünü uzatmış oluruz diye düşünüyorum.:)

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bir ustaya gittim. Baktı değişmiştir triger dedi. Contanın üstünde ilaç var dedi (sıvı conta değil orjinal conta) İlacın rengi sarı, sarı olması yakında değiştiğini gösteriyor dedi. Değişince illaki sıvı conta çekilecek diye bir kaide yok dedi. Sabahları trigerde ses var mı onu bi kontrol et dedi. Sabahta ses yok normaldede. Yani kısaca değişmiş herhalde satan kişi doğru dedi sanırım. İçim biraz rahatladı :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sıvı conta olmadığı iyi olmuş içeride kalan parçalar silikon kaliteli olmazsa koparak olmadık yerde başınıza iş açabiliyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Her zaman orjinal yada orjinale yakın iyidir bencede.

Hatta o conta kesilenlerinde kaliteleri var bazılar birkaç ayda yağ kaçırmaya bakar o yüzden bu tarz contalarda 10-15 fazla verip orjinal almaya bakarım :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi