astra h 1.3 cdti radyatör üst hortumu hk.

halil164

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 1.3 dizel aracımın motor suyu sıcaklığı gizli menüden baktığımda 68-72 derece civarında oluyo genelde. Tabi rampa yukarı çıkarken biraz yükselirken, rampa aşağı inerken gaz pedalından ayağımı çektiğimde motor suyu sıcaklığı yavaş yavaş düşmeye başlıyor ama kalorifer sıcak üfleme yapıyor, yani kasım ayındayız dış sıcaklık buralarda 5-10 derece civaında seyrediyo, yani dış sıcaklıkta düşük biraz, bugun aracım 68 derece civarındayken motor kaputunu açıp radyatöre giden üst hortuma elimi sürdüğümde, hortumun soğuk olduğunu hissettim, kaloriferlere doğru giden hortumlar sıcaktı, bu durum neyi gösterir? Termostat arızası mı olabilir ya da su sıcaklık mşüründen kaynaklı bi problemmidir? Ayrıca dış ısı sensörüm dış sıcaklığı 6 derece civarı fazla ölçüyor, bununla da alakalı bi durum olabilir mi? Arıza lambası yanmıyor ama kod çıkıyormu diye fren gaz pedalı ile arızayı okuttugumda ''P0112008'' Giriş hava sıcaklık sezicisi devresinde giriş sinyali düşük Hat eksiye Kısa devre, Sensörde açık devre, Motor Elektroniği, diye bi kod çıkıyor, yardım önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
motor suyu 90 ın üzerine çıkınca termostat açılıyor ve radyatöre su gidiyor.Bence herşey normal.

halil164

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama motor sicakligim 90 derece pek olmuyor, su anda buranin havası 7 derece ve ben 6 km civari dur kalk yaparak yol aldim ve araci stop ederken motor sicakligim 55 derece civarindaydi, yani yermostatim saglammidir diyorsunuz?