Astra G Z14XE güç artirma

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar Z14XE motor kodlu astra g aracimin gucunu yukseltmek istiyorum alt devirlerde ve kalkislarda zayif kaliyor mantzel manifold, chip tuning denilen olayla veya baska bir parcayla aracin gucunde oynama yapabilir miyiz? Simdiden tesekkurler :)

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ilgilendigin icin oncelikle tesekkur ederim enisokan yapmis oldugun projeleri takip ediyorum zaten ufak tefek seyler yapmaya calisiyorum bende :) onlardan once tek canimi sikan olay aracin yokuslarda kalkmamasi bundan onceki aracim 1.6 16v'di hic boyle bir sorunla karsilasmadim uzun zaman once satmistim ve tekrar g kasa aldim bu seferki 1.4 16v pek bir fark olacagini dusunmedim ama gercekten cok fark varmis bunu anladim yokusta kalkmiyor diyince tamirciler nasil kalkmaz diye sasiriyolar ama oyle debriyaj gaz arasinda 3 4 kez gidip geliyorum kalkis yapmak icin anca kalkiyo ve o da zayif bir kalkis oluyor baski balata triger aklina ne gelirse butun parcalari yeni degistirdim boyle bi durumla karsilasinca uzdu beni bu neden olabilir sizde de ayni sorun var mi ? :(

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokuş yukarı kalkmak için, el frenini çekip düz yolda kalkıyormuş gibi kalkın. Araba öne doğru esnediğinde el frenini çekin çok rahat kalktığınızı göreceksiniz, 2bin devir bile yeterlidir bu kalkış için. Kasası hafif olduğu için 90hplik 1.4 twinpert motor astra G için yeterlidir.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hızlı bir araç değil tamamda o dediğiniz kadar da kötü değil yani. Çok dik bir bayırda mecburen durmak zorunda kaldım 1 e takıp çok rahat kalktım. " el frensiz" birde şu var z16xe arasında sadece 25 tork 10 beygir fark var yani öyle dağlar yok yani :)

Telefon mesajı... Yazımda hata kusur olursa affola :)

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende benzer sorunu yasıyordum aracı duz yolda bile kaldırmakta zorlanıyordum lpg enhektorlerine bakım yapılırken kabloları yanlıs baglanmıs ama sizin sorununuz egzoz sisteminden olabilir baktırın katalitik tıkalı olabilir egr acık kalmıs olabilir

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dediklerini zaten biliyorum 'flea' ayni sekilde yapiyorum ama yok olmuyo el frenini indirdikten sonra gaza az da bassam sonuna kadar da bassam devir dusuyor ve stop edecek gibi oluyor.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:37 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:36 ----------

'Samet59' 1.6si varken evet bende hic sorun yasamiyordum ilk defa boyle biseyle karsilastim zaten :/

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:37 ----------

'Alionur54' onerileri icin tesekkur ederim su an trabzondayim cumartesi ankaraya gecince baktiricam soylediklerine :)

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
ilgilendigin icin oncelikle tesekkur ederim enisokan yapmis oldugun projeleri takip ediyorum zaten ufak tefek seyler yapmaya calisiyorum bende :) onlardan once tek canimi sikan olay aracin yokuslarda kalkmamasi bundan onceki aracim 1.6 16v'di hic boyle bir sorunla karsilasmadim uzun zaman once satmistim ve tekrar g kasa aldim bu seferki 1.4 16v pek bir fark olacagini dusunmedim ama gercekten cok fark varmis bunu anladim yokusta kalkmiyor diyince tamirciler nasil kalkmaz diye sasiriyolar ama oyle debriyaj gaz arasinda 3 4 kez gidip geliyorum kalkis yapmak icin anca kalkiyo ve o da zayif bir kalkis oluyor baski balata triger aklina ne gelirse butun parcalari yeni degistirdim boyle bi durumla karsilasinca uzdu beni bu neden olabilir sizde de ayni sorun var mi ? :(

Benim 1,4 Twinportla bayırlarda el frensiz gayet rahat kalkıyorum. Ancak bagaj dolu ve içerde 4-5 kişiysek çok dik bayırda el freni gerekiyor. Senin durum normal değil yani.

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Haklisin anormal bi durum var ama anlayamadik ne oldugunu bi daha baktirmak lazim :/