Astra G Sirkülasyon Klapesi Tamiri

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
yeni opel aracımın iç dış hava sirkilasyon klapesinin arızasının çözümü klapenin varsa yenisini alın yada tamir yolu plastik tamiri daha sonra motorun tekrar klapeyi kırmaması için motora gelen kalolardan biri kesip oraya 5 watt 150 ohm direnç takın direncin kendisi açıkta kalacak şekilde bantlayın direnç ısınabilir direnç ne alaka demeyin çünkü motoru klapeden söküp çalıştırdınızda motoru dönerken elinizle tutamazsınız direnç takılınca motoru elinizle tutabilirsiniz yani motor yine 10 saniye kadar çalışıyor ama kapak kapanınca onu kırmak için yeterli gücü olmuyor 150 ohm deneyerek bulunmuştur iyi günler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:36 ----------

yeni opel aracımın iç dış hava sirkilasyon klapesinin arızasının çözümü klapenin varsa yenisini alın yada tamir yolu plastik tamiri daha sonra motorun tekrar klapeyi kırmaması için motora gelen kalolardan biri kesip oraya 5 watt 150 ohm direnç takın direncin kendisi açıkta kalacak şekilde bantlayın direnç ısınabilir direnç ne alaka demeyin çünkü motoru klapeden söküp çalıştırdınızda motoru dönerken elinizle tutamazsınız direnç takılınca motoru elinizle tutabilirsiniz yani motor yine 10 saniye kadar çalışıyor ama kapak kapanınca onu kırmak için yeterli gücü olmuyor 150 ohm deneyerek bulunmuştur iyi günler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:39 ----------

tüm astra g lerin klapesi böylemi oluyor. benim aracımın klapesi cok farklı bende yuvarlak bi şapka var motora bağlı bi kol şapkayı dairesel hareketle kapatıp acıyor. işin garibi benim aractaki sistemi nette aratınca göremedim. acaba bendeki farklı bi aractan mı uydurma diye düşünüyorum :

CyRaWarrior

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem ilk mesajdaki resimler yok hem de sorunu çözen devrenin resmi.