astra g silkeleme

ExperAtack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese selamlar forumda yeniyim.2001 opel astra g araca sahibim aracımda 1 ay silkeleme mevcut. İlk zamanlar çok az hissediliyordu artık baya baya silkeliyor aracım. çekişte falan hiç bir problem yok buji ve ateşleme bobini değiştirdim ama yine düzelmedi bugun ustaya gittim bir tur attı direk sorunun beyinden olduğunu söyledi sizce neyden dolayı yapıyordur yardım ederseniz sevinirim

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese selamlar forumda yeniyim.2001 opel astra g araca sahibim aracımda 1 ay silkeleme mevcut. İlk zamanlar çok az hissediliyordu artık baya baya silkeliyor aracım. çekişte falan hiç bir problem yok buji ve ateşleme bobini değiştirdim ama yine düzelmedi bugun ustaya gittim bir tur attı direk sorunun beyinden olduğunu söyledi sizce neyden dolayı yapıyordur yardım ederseniz sevinirim
Araç lpg'li mi?

Evetse silkeleme sorununu benzinde de yapıyor mu?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ucuz ama etkili bi parça olan benzin filtresini (değişmediyse) değiştiriniz,

ExperAtack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben oyumu buji kablosu,EGR Valfi, Rolanti valfi ve sonra MAP sensörü olarak kullanıyorum.Sırayla

haftaya cuma gibi gidicem beyini kontrol ettirmeye buji kablosu yani ateşleme bobini değişti zaten diğerlerinede bakıcaz artık

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracınızda elektronik ateşleme olmalı buji kablosu olmamalı,muhtemelen deponun dibini kullandınız depodaki kir pislik filtreyi tıkadı ,sağlıklı akış yok gibi geliyor,
her zaman ucuzdan pahalıya doğru ilerlemek lazım.
10 tl civarı filtre,el beceriniz varsa halledersiniz,çıkan filtre den akan yakıt zaten size hatanın burada olup olmadığını rengiyle anlatır.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzinli arabada silkeleme genellikle ya ateşleme sisteminden ya da yakıt sisteminden yapar.
İlk olarak yakıt pompasının basıncını olçturun. Çok basit bir olaydır. 5 dk. Bile sürmez.
Bobin gm mı taktiniz delphimi?
Bu arada bani o beyin arızası teşhisini koyan ustayla taniştir.
Gerçekten sanatkar ustaymiş arabayı cihaza bağlamadan sorunu çözmüş. Yada test sürüşü yaparken soketi neresine taktiysa hemen olayı cözmüş