Astra G Rolanti Dalgalanması

master66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracim 99 model astra G 1.6 CD 114000 bin KM de.Araci sabah calistirdigimda devir saati 1000 in ustunde kaliyor isininca yavas yavas dusuyor sicaklik normale gelince aracin rolantisi dusup dusup kalkiyor tabi bunu her zaman yapmiyor.Aracta herhangi bir ariza kodu yok cihaza baglattim.Egr ve rolanti motorunu temizledim zaten paylastim forumda ama sunu soyliyom rolanti motorunu bugun soktum wd 40 sıktım dusup kalkma duzeldi ama arar tekrarliyor sonra artiyor acaba rolanti motorumu arizali netten getittirip takmayi dusunuyorum ama ariza kodu yok aracta bu rolanti yuzunde 1 viteste gaza gec tepkide var cok basiyorum bazen atiliyor araba birden hiz aliyor acaba sknti nerde arkadaslar tesekkurler.

soyler01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer problem bende de var ve benim araçta 99 astra G 1.6 CD bazen ilk çalıştığında araç 1100 devir de çalışıyor ve bir kaç dakika sonra normale dönüyor gazı geç algılama sadece bu dönemde oluyor yolda bir sıkıntı çıkarmadı ustaya gösterdim motorda sıkıntı yok dedi eğer bir çözüm bulursanız ve burada paylaşırsanız çok mutlu olurum

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk calistirma aninda 1000 devirin ustunde olur arac isindikca devir saati normale doner.bu durum normal.isindiktan sonra devirde dalgalanma durumu farkli rolanti motoruda olabilir bogaz kelebeginde enjektordende.

master66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer problem bende de var ve benim araçta 99 astra G 1.6 CD bazen ilk çalıştığında araç 1100 devir de çalışıyor ve bir kaç dakika sonra normale dönüyor gazı geç algılama sadece bu dönemde oluyor yolda bir sıkıntı çıkarmadı ustaya gösterdim motorda sıkıntı yok dedi eğer bir çözüm bulursanız ve burada paylaşırsanız çok mutlu olurum

Dostum ayni sekilde takili kalinca 2.3 km sonra yada 1.2 dk sonra duzeliyor o anlarda araba gaza gec tepki veriyor ben rolanti motorundan supheleniyorum bugun wd 40 sktm biraz duzeldi *********** getittircem 60 tl delphi marka sonucu bildiririm.

latif.avsar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Boğaz kelebeğine temizlettinmi kardesim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir tane benzin katkısı al enjektör temizleyici katkılar var onu kullan hemen aracın parçalarını değiştirme. Baktın düzelmedi. Boğaz kelebeği, rolanti motoru, erg ve son olrak enjektörler.

master66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir tane benzin katkısı al enjektör temizleyici katkılar var onu kullan hemen aracın parçalarını değiştirme. Baktın düzelmedi. Boğaz kelebeği, rolanti motoru, erg ve son olrak enjektörler.

Eywallah kardesim denicem sonucunu yazarim.