Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

scream20200

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. yeni opel sahibi ve yeni forum üyesi olarak aranıza katılmış bulunuyorum kabul buyurursanız.aracımı aldığımda oto eletrikçiye sorduğum ilk iş bu cam kaldırma olayıydı.araca alarma takmadan bu olayın gerçekleşemeyeceğini iletti bende mantıksız geldği için yaptırmadım.araştırma yaparken forumdaki konuyu baştan sona okudum ve devrenin aküyü bitirmeyeceğine ve yapanların çoğunluğunun başarıya ulaştığını göründe aynı devreyi farlkı röle (sadece imlattan dokayı kontak uçları yeri değişik)kullanarak sağ kapı yanındaki kısımdaki yere montajını yaptım.maliyet mi? sadece 5-10 zaman :) emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.şimdi daha bi ayrı güzel oldu

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:05 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:45 ----------

http://youtu.be/CkAlPynOt8E

Son düzenleme:

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende akşam parçaları ostimden biryer buldum oradan alıcam. hafta sonuda 2003 astra g comfort aracıma montajı yaparım. inşallah çalışır sıkıntısız bakalım. Şimdiden teşekkür ederim bu konuda emeği geçenlere.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. resimdeki parçaları aldım. 2. resimdeki gibi bağlantılarını gerçekleştirdim. 3. resimdeki gibi ilgili kablolara montajını yaptım. Fakat çalıştıramadım.
Montajı yaparken önce şaseyi bağladım, 2. olarak kırmızı-mavi yi bağladım ve bu sırada kapılar kilitlendi, en son olarak mavi-siyah bağladım ve denedim. kumandadan 1. kilitleme yaptı fakat 2.kilitlemeyi yapmadı. birkaç kez denedim olmadı. sonra kablo bağlantılarını söktüm tekrar bağladım. bu sefer 2. kilitleme çalıştı fakat camları kaldırmadı. ve sonuç olarak çalıştıramadım. yardımcı olabilecek olan var mı hatayı nerede yaptım acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    53.9 KB · Görüntüleme: 92
  • 2.jpg
    2.jpg
    41.6 KB · Görüntüleme: 91
  • 3.JPG
    3.JPG
    67 KB · Görüntüleme: 131

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Röleyi ve diyotu değiştirdim biraz önce montajı yaptım. Çalışıyor emeği geçen herkese ve MOKİA arkadaşımıza teşekkür ederim.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

camkinoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektronikten anlamam ama montajını yaparım bu devreyi yapıp Kargoyla gönderebilecek varmı teşekkür ederim

houdini105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mkoca26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emeği geçen bütün herkese teşekkürler

devrenin maliyeti 0 TL hurda elektronik devrelerden söküp yaptım
montaj işçiliği 0 TL elektronik teknisyeniyim
sonuç müthiş