ASTRA G OTOMATİK 4 İLERİ Mİ 5 Mİ ?

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Aşağıda paylaştığım videoda ki gibi çok ilginç birşey araç hızlanmasında 2 ile 3 arasında bazen de yük durumuna göre 3 ile 4 arasında bir vites var gibi yani çok ilginç. O ara vitesin mantığı şöyle gibi ; bu video için konuşuyorum. Araç 3 ü istiyor 2 de bağırır ama 3 e atarsam da çok alt devir kalır ara takviye olsun gibi bişey. Sanki CVT şanzımanmış hissi veriyor. Konu hakkında tecrübesi olan birisi var mı acaba ?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam easytronik vitesi sattın. Tam otomatik aldın forumda yoksun artık :) dertten kederden kurtuldun :) şaka bir yana güle güle kullanın. Hocam benim bildiğim 4 vites. Bu tür nispeten eski jenerasyon tork konvektörlü araçların nerdeyse tamamı 4 vites oluyor. Hatta ben bir ara 2018 Hyundai i20 kullandım oda 4 vitesti.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
dört vites olduğunu biliyorum. aynı arabadan kullandım. ama o aradaki küçük devir düşmesini bilemedim. sanki vites atmadı da tork konvertör kısmi kaçırdı hissi uyandırdı bende. yanılıyor olma ihtimalim çok yüksek sadece kendi tahminim.

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
4 ileri japon yapımı tork konvertörlüdür bendede var vites geçişleri hissettirir normaldir dönemine göre 72-73 gibi sabit gazda gidersen 4 e alır