Astra g Kuş pisliğinden boya kalkması

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ziebart var bişey olmuyodu daki dünkü martı pisliği 18 saatte yaptı .şaştım kaldım leke kaldı

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaman zaman aacınıza boya koruma işlemi yaptırırsanız bu tür pisliklerin boyaya zarar verme süresini uzatabilirsiniz.

Kesinlikle katılıyorum :good::good::good:

Araçlar genelde basınçlı suyla temizlendiği için boya koruma yaptırmış olsanız bile koruyucu katman her yıkama da azalıyor. Bu durumda yılda 1 kere boya koruma yetmiyor maalesef.

Gerçi kuşlarda da bir değişiklik var, eskiden böyle kezzap gibi leke bırakmazdı pislikleri ama.. Şimdikiler bir garip..

aLpRn_Sfi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opele bence laf söyleme :) bu dedigin olay tüm araçlarda oluyo. tofaşından bmw sine kadar. yapman gereken bi kaportacıya gideceksin onlarda hare giderici war. hare gidericiyi o lekenin üzerine pasta sürmüş gibi süreceksin. zaten kaportacı onu halleder. pasta cila ile ugrasmana gerek yok en kalitelisi bile geçirmiyor.

aLpRn_Sfi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle katılıyorum :good::good::good:

Araçlar genelde basınçlı suyla temizlendiği için boya koruma yaptırmış olsanız bile koruyucu katman her yıkama da azalıyor. Bu durumda yılda 1 kere boya koruma yetmiyor maalesef.

Gerçi kuşlarda da bir değişiklik var, eskiden böyle kezzap gibi leke bırakmazdı pislikleri ama.. Şimdikiler bir garip..

bu arada tazdik boya korumayı kaldırmıyor. bu fırçasız yıkama olayı çıktı ya onlarda kullanılan köpük boya korumayı öldürüyor. siz siz olun aracınızı fırçasız yıkama ile yıkatmayın. en güzeli peluşla yıkatmak :)

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayda 1 kere teflonlu cila yaparım, yaz boyunca, olay biter.

Anten, balkon ve elektrik kablo mezarlığı, arabayı koyduğum yer, sıkıysa yapma. :)

Üşenmeden saydım, 12 saatte 30 kere zıçmışlar. :kop:

AsABi KaRTaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kuşları zaten bi elime geçirirsem :D arabayı yıkadıktan sonra ediyolar yok böyle birşey :D

midolara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kuş pisliğinden muzdarip olan arkadaşlara yardımcı olabilirim uğrayın hallederiz :)

_eRAy_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ah o kuşları bir elime geçirirsem pisliklerini yalatıcam onlara:D:D

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın tavanına kuş pislemiş ve boyayı yakmış 2 yerinde yanık var altında gri beyaz noktacık şeklinde boyalar gözüküyor. aracım siyah astra g cd nasıl düzeltebilirim bu durumu