Astra G Klima Temizliği (Resimli)

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracim 2005 model ...bende boyle bir koku olusumu yok..bunun olmamasi icincok hassas davrandim.oncelikle klimami arac stopuyla anyi anda hic bi zaman kapamadim.ulasacagim yere 1-2 dakikalik mesafe kali ca kapatiyorum.cunku kalan soguk havayi yoketmemiz gerekiyor .bu kokuve bakterilerin tureme sekli klan bu soguk hava kutlesinden kaynaklanmatadir.ssizlerede bu yontemioneririm

impressio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, benim aracımda 2004 astra g. aynı rutubet ve toz kokusu bende de var. fakat asıl sorun, polen filtresinin takıldığı çerçeve benzeri parça. benden önceki sahibi sağ olsun onu kırmış sanırım ve yenisini takmamış. polen filtresi içerde kafasına göre dans ediyo :) o çerçeve benzeri parçayı nerden bulabilirim ?

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
atas clim güzel iş yapıyor geçen hafta uyguladım, fiyatına göre çok iyi hele ki airclim hediyesi varken.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim klimayı çalıştırdıktan sonra, 2-3 dakika kadar toz kokusu geliyor(çok çok rahatsız etmiyor ama genede kafama takılıyor) ve daha sonra toz kokusu kalmadan normal üflemeye devam ediyor. Acaba sizin yaptığınız şekilde evaporatörü ve kanalları temizlesem bir faydası olur mu?
Birde Klimanın üflediği soğuk hava, Polen filtresinin içinden mi geçiyor? Zira arabanın rutin bakımı yaklaşıyor, Belki polen filtresini değiştirmem yeterli olur.

Son düzenleme:

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
klimanın verdiği soğuk hava polen filtresinden geçiyor evet, bende de havalandırmada koku hafif geliyor klimada gelmiyordu ona rağmen temizledim, polen filtresini sök hortumun girdiği yere kadar uygula. bu da konusu

http://detailingturkey.net/showthread.php?t=21130

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

unye5206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracın kliması çok kötü kokuyordu. ne yaptıysam koku gitmedi. Daha önce bir klima temizleme spreyi kullandım pek etkili olmadı. sonra würth'ün klima temizleme spreyini kullandım. Normalde bir kutu ile iki defa temizleme yapılıyormuş, ben hepsini bir defada kullandım ama yine kötü kokudan kurtulamadım.
Bir de klima temizleme köpüğü denemek istedim ve faydasını gördüm. Bu sefer koku büyük oranda gitti. çok hafif kaldı. benim kullandığım ürün şu.
http://www.hepsiburada.com/liste/sprayway-usa-klima-ve-havalandirma-temizleme-kopugu-portakalli-090296/productDetails.aspx?productId=otm090296&categoryId=20035744#Gorseller
birde şu ürün var. bunun da etkili olduğu söyleniyor.
http://ticaretimiz.com/p272889-atasclim-hijyenik-klima-temizleyici400-ml.html

gelelim temizleme kısmına;
Öncelikle klimanın soğutma ünitesine (evaporatör) ulaşmak için torpidoyu, polen filtresininin kapağını ve polen filtresini söktüm.
scaled.php

scaled.php

buradaki yuvarlak içine aldığım lastik çıkartılarak evaporatörün diğer yüzüne de ulaşılabiliyor
scaled.php

polen filtresinin olduğu yerden temizleme köpüğünün hortumunu uzatıp evaporatöre bolca püskürttüm.
scaled.php

daha sonra evaporatörün diğer tarafını temizlemek için çıkartılan lastiğin deliğinden hortumu uzattım ve bolca püskürttüm
scaled.php

havalandırma kanallarını temizlemek için kanallardan hortumu sonuna kadar soktum. sonra hortumu dışarı doğru çeke çeke püskürttüm. bu arada hepsiburadadan aldığım ürünün yanından uzun hortum çıkmamıştı. 15 cm lik küçük bir hortum vardı. ben onun ucuna würth den kalan hortumu sıkıca bantladım.(hortumun ucundaki parçayı çıkardım, dümdüz hortum sadece)
scaled.php

uygulama sonunda klima su tahliyesinden çıkanlar
scaled.php

fotografların yenilenme şansı varmı acaba...
bizde faydalanalım faydalı bilgiler için ayrıca teşşekkürler...

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracın kliması çok kötü kokuyordu. ne yaptıysam koku gitmedi. Daha önce bir klima temizleme spreyi kullandım pek etkili olmadı. sonra würth'ün klima temizleme spreyini kullandım. Normalde bir kutu ile iki defa temizleme yapılıyormuş, ben hepsini bir defada kullandım ama yine kötü kokudan kurtulamadım.
Bir de klima temizleme köpüğü denemek istedim ve faydasını gördüm. Bu sefer koku büyük oranda gitti. çok hafif kaldı. benim kullandığım ürün şu.
http://www.hepsiburada.com/liste/sprayway-usa-klima-ve-havalandirma-temizleme-kopugu-portakalli-090296/productDetails.aspx?productId=otm090296&categoryId=20035744#Gorseller
birde şu ürün var. bunun da etkili olduğu söyleniyor.
http://www.erdemboya.net/ATAS-CLIM-HIJYENIK-KLIMA-DEZENFEKTANI-400-ML,PR-149.html

gelelim temizleme kısmına;
Öncelikle klimanın soğutma ünitesine (evaporatör) ulaşmak için torpidoyu, polen filtresininin kapağını ve polen filtresini söktüm.
buradaki yuvarlak içine aldığım lastik çıkartılarak evaporatörün diğer yüzüne de ulaşılabiliyor

polen filtresinin olduğu yerden temizleme köpüğünün hortumunu uzatıp evaporatöre bolca püskürttüm.

daha sonra evaporatörün diğer tarafını temizlemek için çıkartılan lastiğin deliğinden hortumu uzattım ve bolca püskürttüm

havalandırma kanallarını temizlemek için kanallardan hortumu sonuna kadar soktum. sonra hortumu dışarı doğru çeke çeke püskürttüm. bu arada hepsiburadadan aldığım ürünün yanından uzun hortum çıkmamıştı. 15 cm lik küçük bir hortum vardı. ben onun ucuna würth den kalan hortumu sıkıca bantladım.(hortumun ucundaki parçayı çıkardım, dümdüz hortum sadece)

uygulama sonunda klima su tahliyesinden çıkanlar

evet fotoğraflar silinmiş. en iyisi fotoğrafları siteye yüklemek sanırım. ekte gönderiyorum fotoğrafları. ilk mesajı düzenleyemediğim için buraya yazabildim ancak.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    29.3 KB · Görüntüleme: 87
  • 2.jpg
    2.jpg
    41 KB · Görüntüleme: 77
  • 3.jpg
    3.jpg
    39.7 KB · Görüntüleme: 76
  • 4.jpg
    4.jpg