Astra G Klima Temizliği (Resimli)

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracın kliması çok kötü kokuyordu. ne yaptıysam koku gitmedi. Daha önce bir klima temizleme spreyi kullandım pek etkili olmadı. sonra würth'ün klima temizleme spreyini kullandım. Normalde bir kutu ile iki defa temizleme yapılıyormuş, ben hepsini bir defada kullandım ama yine kötü kokudan kurtulamadım.
Bir de klima temizleme köpüğü denemek istedim ve faydasını gördüm. Bu sefer koku büyük oranda gitti. çok hafif kaldı. benim kullandığım ürün şu.
http://www.hepsiburada.com/liste/sprayway-usa-klima-ve-havalandirma-temizleme-kopugu-portakalli-090296/productDetails.aspx?productId=otm090296&categoryId=20035744#Gorseller
birde şu ürün var. bunun da etkili olduğu söyleniyor.
http://ticaretimiz.com/p272889-atasclim-hijyenik-klima-temizleyici400-ml.html

gelelim temizleme kısmına;
Öncelikle klimanın soğutma ünitesine (evaporatör) ulaşmak için torpidoyu, polen filtresininin kapağını ve polen filtresini söktüm.
scaled.php

scaled.php

buradaki yuvarlak içine aldığım lastik çıkartılarak evaporatörün diğer yüzüne de ulaşılabiliyor
scaled.php

polen filtresinin olduğu yerden temizleme köpüğünün hortumunu uzatıp evaporatöre bolca püskürttüm.
scaled.php

daha sonra evaporatörün diğer tarafını temizlemek için çıkartılan lastiğin deliğinden hortumu uzattım ve bolca püskürttüm
scaled.php

havalandırma kanallarını temizlemek için kanallardan hortumu sonuna kadar soktum. sonra hortumu dışarı doğru çeke çeke püskürttüm. bu arada hepsiburadadan aldığım ürünün yanından uzun hortum çıkmamıştı. 15 cm lik küçük bir hortum vardı. ben onun ucuna würth den kalan hortumu sıkıca bantladım.(hortumun ucundaki parçayı çıkardım, dümdüz hortum sadece)
scaled.php

uygulama sonunda klima su tahliyesinden çıkanlar
scaled.php

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler çok güzel ve faydalı bir çalışma ellerinize saglık

Saygılar

Gry54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel çalışma.
polen filtresini çıkarıp yapsaydınız ve üstüne yeni polen filtresi taksaydınız daha da güzel sonuç alabilirdiniz

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş çıkarmış zaten polen'i konu anlatımını fotolarla desteklediğin için ayrıca teşekkür ederim faydalı çalışma :)

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorundan bu yaz başında bende müzdariptim çözümüm şöyle oldu.

2 kutu Balata spreyi aldım
1 adet polen filtresi
1 adet 50cm hortum

İki kutu balata spreyinin birini yukardaki deliklerden bastım aşşağı
diğer kutuyuda polen filtresinin olduğu haznenin içini temizlemekte kullandım
polen filtresinin aralarına aynalığa astığımız kokulardan birini kesip ince ince sıkıştırdım.

Sonuç hafif bir parfüm kokusu ve güzel bir hava oldu 1 ay oldu bunu yapalı parfüm kokusu geçti gitti ama o rutubete benzer koku yok köpük olayı kesinlikle daha iyidir ben pahalı diye yanaşmadım ucuzdan pahalıya doğru gideyim dedim :)

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balata spreyini bilmiyorum da klima temizleme spreyi kaliteli olsun diye 55 tl ye würth aldım ama etkili olmadı. benim kullandığım 20 tl'ye gelen köpük te 500 ml idi. normalde çok rahat iki defa kullanılabilir. biriken bakterilerin uçucu spreyler yerine akıp giderek temizlenmesi daha etkili sanırım. balata spreyi akıcı birşey mi uçucu mu?

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem akıyor hem uçuyor tiner gibi bişi bence :D öldürmüştür kesin bakterileri :D

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima su tahliye borusu görünüyormu polen filitresinin oralardan. benim klima su tahliye borusu tıkanmış suyu içeri tahliye ediyor...:(

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima su tahliye borusu görünüyormu polen filitresinin oralardan. benim klima su tahliye borusu tıkanmış suyu içeri tahliye ediyor...:(

polen filtresinin olduğu yer çok arkada olduğundan gözle doğrudan görülmez. ama bir fener ve küçük bir ayna ile bakmayı deneyebilirsin.