Astra G kapı Kolonu Değişimi

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımın ön ve arka kapılardaki hoparlörleri değiştiricem, çok uygun fiyata 2 çift Pioneer TS-A172C hoparlör buldum ve almak istiyorum.
Öncelikle bu comp.ler fiyat/performans olarak nasıldır kullanan arkadaşlar varmı aranızda. Diğer bir konuda arka kapılardaki 13cm lik hoparlörlerin yerine almak istediğim 16cm lik Pioneer ları nasıl monte edebilirim, bu işlemi yapmış arkadaşlar vardır umarım.Şimdilik Alpine CDE-9881 marka teybime direkt bağlıycam, parayı buluncada anfi alıcaz inşallah.Lütfen bana yardım edin arkadaşlar şu arka kapı olayını kesin halletmem lazım...Şimdiden yardımlarınız için Teşekkürler.

Son düzenleme:

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bana yardımcı olacak birileri yokmu, gün içerisinde almayı planlıyorum hoparlörleri...

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
on kapilar icin Jbl tercih et bence fiyatlari birbirne yakin olmasi lasim

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
140-150 civari pionerr 160-170 civarida jbl olmasi lasim ama jbl performansi cok daha iyi

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o pioneer compları amfiye girersen tizleri yakarsın.nette araştır bak o model biraz sorunlu.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
teybin orjinalse beklediğin tadı alamazsın ama 50x4 bir teybin varsa tadından yenmez

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi arkadaşlar Alpine CDE-9881 / 4x50W teybim var ve aslına bakarsanız anfi bağlama taraftarı değilim malum hem masraf hemde hırsızlık olayları nedeniyle.Aracın orjinal hoparlörlerinden biraz daha iyi olsa yetiyor bana o yüzden en fazla 350-400 TL arası iki çift comp. ile halletmek istiyorum bu işi. Hangi markayı, nereden almalıyım tavsiyeniz nedir..

Unutmadan, arka kapılardaki 13cm hop. yerine nasıl 16cm hop. takabilirim..

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2 çift compa 400 tl bütçen varsa jbl, hertz veya mtx tercih edebilirsin.
ana üniten kaliteliymiş amfisiz kullan derim ben.
arka kapılar için eski 13 leri sök.16 lıklaer için yükseltici aparatlar var.onlardan lullanarak montajı gerçekleştirebilirsin.kapının içinde ne kadar boşluk var senin araçta tam ebilemiyorum.

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okican dediğin aparatı alarak herhangi bir kesme biçme işlemi yapmıyoruz umarım ( kapı sacını kesme gibi).Arkaları 16cm e çıkarırsam ses seviyesi biraz olsun artar herhalde...Nerede bulabilirim dediğin aparatı, yardımcı olabilirmisin.?

goldbergbrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yükseltici aparat diye bişey yok olacağını sanmıyorum war olan kapı yerlerini küçültebilirsin ama küçük kapı sacını plastikle ws yükseltemessin
aracının ön kapıları 16 arkalar 13 ufak bir saç kesme işlemiyle traşlama gibi bir işlemle 16 cmde oturuyor çok montaj yaptığımızdan kendi aracımada bu şekil yapdığımdan bunları açıkca söyleyebilrim
component öneriside orjinal teybin çıkışlarıyla ancak coaxial türü bişey sürebilirsiniz component yüksek rmsli watlı ürünler sürülmes sürülsede verim alınmaz onun için 4 kanal ufakda olsa bir ampli ve 2 çift giriş sınıfı mid ile sorununuzu çözebilirsinizmid önerilerim hertz esk 165 infinty 6510 6520 modelleri morel tempo, pulse serileri kıcker dc serisi bunlar olabilir