Astra G Kapı açılmıyor Of ya....

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sağ ön kapısının önce kilit motoru bozuldu, sonra yaptırayım derken şimdi kapı ne içerden ne dışardan açılmıyor... Bu kapı nasıl açılır, ayrıca kilit motorunu da bulamadım daha, varmı önerisi olan?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Camı açarak aradan tel mel açılacak kapı. Diğer türlü araca zarar verilir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani ben olsam en son ihtimal içerden döşemeyi sökmeye çalışırdım çünkü dışardan ne yapsanızda kapı ya çizilecek ya da yamulacak.motora ulaşırsanız temizleyip takarsanız düzelir muhtemelen

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
yani ben olsam en son ihtimal içerden döşemeyi sökmeye çalışırdım çünkü dışardan ne yapsanızda kapı ya çizilecek ya da yamulacak.motora ulaşırsanız temizleyip takarsanız düzelir muhtemelen

Kapı altı vidaları kalacak, sökülemeyecek. Dikkatli kastırıp, üstten tırnakları arttırmak gerek. Sağdan soldan da baskı oluyorsa, Bu şekilde kırılmaması mucize.

Hoparlör kapağından tel ile uzanılabilinir belki.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ancak Emre kardeşimin dediği gibi olur,yani alt vidaları çamayacaksın, kol tutma orta fidaları mandal içi vidaları sökerek üste kaktırarak eğer üstden kurtarısan döşemeyi o zaman istden elini sokarak açabildin ne ala yoksa??? zor veya kaktıramadın o zaman iç döşemenin cam fitil kısmını zorlayarak kenarına bıcak sokarak yapışkanından kurtaracak öyle girebilecek sonradan onu plastik eritme tabancası ile tekrar yapıştıracaksın söktükten sonra

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında buraya kapının içinin resmini biri ekleyebilse iyi olurdu kolunu bir delikten sokup nereye müdahale etmesi hakkında.. belkide açılmıştır kapı konu sahibi yazmıyor artık.geçmiş olsun

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşlerimin yoğunluğu nedeni ili hala ilgilenemedim sorunla...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim astranında açılmamıştı. sorunun asıl kaynağı kapı açıla kapana o kablolarda kırılmalar yaşanması. elektrikçi 4 saat uğraşıp o kırılan kabloya ek yapmıştı. döşemeyi sökmeden. 100 tl vermiştim :D
kolonu söküp dışarı çıkmıyordu nasıl becerdide çıkarttı bilmiyorum kilide elektrik vermiş. o şekilde açtırmıştı...

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapıyı şans eseri araba yıkarken açılınca hemen işe giriştim...
Kapı kartonu nu söktüm kapı kolunu ve sistemi pas sökücü ile temizledim kapı manuel olarak açılıp kapanıyor ama kilit motoru çalışmıyor. hafta sonu bir elektrikçiye gideyim bakalım arasına ne kadar sıkışmış...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi gözün aydın Gökay sevindim kendiliğinden açılması gerisi basit kolay gelsin :)