Astra G için Ankarada jant ve lastik dükkanı tavsiyesi

ilkerxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senın 15 jantların bijon ölçüleri 4x100..yeni alacağın 17 veya 16 jantın da aynı olmalı.

Anladım çok teşekkür ederim.

16'' jant ve 195-60-16 lastik almaya karar verdim. En kısa zamanda alacam.
Değerli arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Kafama takılan olursa yine sorarım.

Nasıl bir sibop almalıyım. Kaliteli bir sibop nasıl olur.

ilkerxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısmet kardesım yardımcı olurum genede ılgılenırız konsol tedarık konusunda

al kardesım 205 50 16 araban yol tutuş görsun ;)
195 60 16 arac sırıtır yanak kalın bence hıc 16 jantta bulaşma derım ozaman görunum kötu olur ;)

Üstad ben konfordan yanayım. Hep sessiz bir araba aramışımdır. Sessizlikden yanayım.

ilkerxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arakdaşlar aracımı 15 janttan 16 janta çıkarınca yay işine girmeme gerek varmı? Lastik yükseleceğinden dolayı araba yaylandıkca sürtme yapar mı?

Aslında 195-60-16 da karar kılmıştım ama 205-50-16 ve 205-55-16 daha çok kafa yattı neden derseniz. Arabanın yol tutuşu aratacak ve virajlara daha dengeli girecek. Belki yakıt artacak performans düşecek ama güvenlik daha önemli benim için.

205-50-16 ile 205-55-16 arasında bariz bir fark varmı? Lastiğin uzun ömürlü olması ve sessiz olması açısından astra g ye hangisini tercih edersiniz.

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 jantta sürtme yapacağını sanmam zaten jant ölçüsü arttıkça lastiğin yanak kalınlığınıda azaltacaksınki hiç bir değişim olmayacak , yol tutuşu biraz artabilir , yay takviyesi ile güzel görüntüde yakalayabilirsin .

Fakat benim sana tavsiyem jantlarını ne amaçla değiştiriyosun eğer konfor , yoltutuş , görsellik istiyorsan bunların hepsini bir arada bulman imkansıza yakın . Güzel görünüm spor sürüş keyfi için genelde jant ebatları büyütülür.Bunu yakalaman içinde en az 17 jant kullanıp , yay ile desdeklemen gerekir , ama 16 takıp aracı leylek gibi görünce şoka girmemen için sadece bir tavsiye yine sen bilirsin.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herko diyen olmuştur muhtemelen

ilkerxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 jantta sürtme yapacağını sanmam zaten jant ölçüsü arttıkça lastiğin yanak kalınlığınıda azaltacaksınki hiç bir değişim olmayacak , yol tutuşu biraz artabilir , yay takviyesi ile güzel görüntüde yakalayabilirsin .

Fakat benim sana tavsiyem jantlarını ne amaçla değiştiriyosun eğer konfor , yoltutuş , görsellik istiyorsan bunların hepsini bir arada bulman imkansıza yakın . Güzel görünüm spor sürüş keyfi için genelde jant ebatları büyütülür.Bunu yakalaman içinde en az 17 jant kullanıp , yay ile desdeklemen gerekir , ama 16 takıp aracı leylek gibi görünce şoka girmemen için sadece bir tavsiye yine sen bilirsin.

Eyvallah kardeşim söylediklerini önemseyip biraz daha düşünmeye devam edicem. Jant ve lastik değiştirmek gerçekten zor iş