Astra G Fren sorunu

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştir gitsin,
bak ön disk den nasıl tolerans varsa ki bu aşağı inerse değişmesi gerek ki burda tornaya vuruyorlar riske sokuyorlar insanı arka disk veya kampananın da toleransı var,bundan aşağı inerse atılır, şu an aklımda değil 0,12mm her yanından aşağı inerse buda 2.4mm eder o disk atılır. kampana torna ile çapı büyütülür ki zaten muhtemelen büyüdü ve kenarlarına zi yaptı bunu torna ile düzeltesne ne olur? fren balatası tam gövdesi ile basacak mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abim şimdi bir bisiklet şansını düşün miller kırıldığında çevirdiğinde bir sürter bir sürtmez şimdi benim arka da aynı o durum var. Belli bir düzey de frene basıyorum bir takılıyor bir bırakıyor. Ben ilk önce ön sandı idim ama önleri sıfırlatınca sorun devem etti sadece bu kez arka kaldı. Birde ayar da tutmuyor zaten.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu iyi anlatabilmek için resim ekliyorum arkadaşlarada bilgi olur
bakın fren balatası tek tarafdan kaliber basıyor,alt yaylı,şimdi tornaya vurduğunuki zaten tornaya kampana iyice aşındığı yuva yaptığı için tornaya vuruyorlar, balata mesafesi arttığı gibi alt tarafı balatanın hatta ortası frende tam oturmayacak basmayacaktır,işte sorun burda başlar bir tutar gibi olur hatta vruntu yapar vs.en güzeli yeni kampana yeni balata,kampana derin yuva yapmış ise tornaya verilen paraya eklerim yan sanayi olsun yenisini takarım
Bremstrommel.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abim engin bilgi ve tecrübelerinden dolayı şahsım adına teşekkür ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birşey değil Nadir rica ederim bildiklerimi paylaşırım ve bunda öyle ülkemizdeki uyduruk işler bana göre asla olmaz ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abim artık bayramdan sonra bir sanayi daha yapacağım. Arka balata ve kampanayı da değişimini yaptırayım. Umarım başıma bir dert açmaz kısa zaman içinde... yolda filan bırakmasa yeter.

serif83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı ilk aldığımda fren pedalı bu kadar sert değildi, yani araç eskidikçe bu problem ortaya çıktı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracı ilk aldığımda fren pedalı bu kadar sert değildi, yani araç eskidikçe bu problem ortaya çıktı.

Şerif şunun farkındayım ki daha yolun başındasın bence bir sürücü eğer ki maddi imkanları el veriyor ise aracını sıfır alacak ve araç belli bir zaman sonra sürekli gözü sanayiye bakmaya başladığında üçüne beşine bakmadan satıp yenisini almak kadar mantıklı bir şey yok bana göre. Zaten bir yerde okudum fabrika aracın kullanım ömrü olarak 10 yıl diyor ama bizler örnek benim araç 19 yaşında... buyur buradan yak adamların 10 yıllık dediği araçları biz 19-30 yıl kullanıyoruz. İşin özü bizim yaptığımız iş değil orası kesin.

serif83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapacak başka birşey yok sanırım yorumlar için sağolun.