Astra G far parlatma elle

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar çoğu eski aracın kaderi olan sararmış bol güneş yanıklı farlardan bizde de vardı her yıkayışımda nefretle ve üzülerek bakıyordum neyse günlerden birgün aracın kaporta hasarları yüzünden sanayide usta ararken karşımıza yine hanzo diye tabir edilen adı ustalardan çıktı ve ukala ukala abi senin bu sararmış farları da parlatırız dedi dedim ne kadar olur hepsini sana 650 ye hallederiz bide bi güzel pastanı atar teslim ederiz dedi benim kafam o far olayına takılı kaldı öyle küçümsedi ki deli oldum eve geldim hemen biraz youtube biraz dt araştırması yaptım kafamda malzemelerimi ve rotamı belirledim ve hemen malzeme siparişlerimi verdim malzemelerim geldi ve hemen ertesi gün işe koyuldum

Malzemelerim :
Far için zımpara seti 800-1500-2000-2500-3000
Ekstradan 4000 zımpara (onun avantajını birazdan açıklayacağım)
Kağıt bant
Arexons far vizör temizleyici çok faydasını gördüm hemde farklı bişey denemiş oldum şiddetle tavsiye ederim
Bim microfiber bezi 2 tane olursa iyi olur
3lü sayılan gojo el pedi megi sollar ondan çok daha ser ve çok daha iyi iş çıkartıyor
Sprey şişede su ben basınçlı el pompası kullandım
Fk1000p ben enson cila attım işin fantezisi korumaya almak için kullandım

fotolar eksik kusura bakmayın uygulamanın heyecanına kapılarak arada kaçırdığım olmuş onun yerine video paylaşacağım

resimler geldi

farın ilk hali
vwM4S.jpg

800 gritt sonrası
4ox5R.jpg

büyük ihtimalle 1500 gritt te 800 de olabilir emin değilim
YLlw4.jpg

2000 gritt 2. 2000 in başlangıcı
Xz7I6.jpg

2500
XrfJy.jpg

3000
NDKfk.jpg

4000 in malesef resmi yok ama açıklama yeterli olacaktır herhalde 4000 zımpara nedeyse bildiğimiz a4 fotokopi kağıdı ama inanılmaz faydası oldu elinde polisaj makinesi olmayanlar için kesin kesin lazım 3000 in ardında bıraktığı izleri neredeyse yok ediyor ve hatalı çizikleri minimuma indiriyor 4000 hayat kurtarıcı oldu benim için cila olarak da arexons kullandım hem kolay ulaşılıyordu hemde meg den ucuzdu toplamda tüm işlemlere 36 tlden az para harcadım zımparaların sadece 4te birini kullandım aklına gelen varsa hemen yapsın zaman kaybetmesin

video linki zımpara konusunda faydası olacak

ve perde...

dSlXn.jpg

umarım faydalı olmuştur

aspirin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş. zımpara çizik bırakmaz mı dedim okurken ama fotolarda öyle bişey yok

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel olmuş güle güle kullanın . bu arada
cilası plastik için olan cilalardan mı yoksa sıradan bir cila mı ?

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta 4000 zımparayı nerden buldun? Trabzon'da 2000 den fazla bulamadım ben

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel olmuş güle güle kullanın . bu arada
cilası plastik için olan cilalardan mı yoksa sıradan bir cila mı ?

teşekkür ederim arexons far vizör temizleyici kullandım plastik için kullanılan bir cila daha doğrusu çizik giderici (pasta) meguiars plastix de kullanılabilir birazda herşeyin meguiars olmadığını belirtmek için kullandım :)

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta 4000 zımparayı nerden buldun? Trabzon'da 2000 den fazla bulamadım ben

teşekkür ederim ben erdem boyadan aldım illa 4000 zımpara şart değil 3000 de olur ama net görüntü yakalanmayabilir 4000 kullanmamamın amacını yazdım zaten makina olmadığı için, boyassi var yerleri trabzondaydı mutlaka vardır orada yada erdem boyadan sipariş edin orada 4000 zımpara var 6 lira olması gerek

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha çok 4000 zımparayı çizik olan yeri doldurduktan sonra boya ile zımparalamak için kullanacaktım ama çok mu ince kaçar

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha çok 4000 zımparayı çizik olan yeri doldurduktan sonra boya ile zımparalamak için kullanacaktım ama çok mu ince kaçar

elde polisaj makinesi varsa aracın boyası iyi ise rötuş + 2000 zımpara belki kurtarılabilir 1200 lük zımparalar kurtarılıyor, ama ben hiç denemedim yapılmış görmek lazım, 2500 yada 3000 zımpara daha iyi olur rötuş için 4000 hafif kalır