astra g çok fan açması normalmi

avniduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merabalar aracım 2003 astra g aracı biraz fazla sıkıştırınca (trafikte dur kaltlarda) hemen fan açıyo sizce bu normalmidir sürekli fan açması bundan önce polo vardı o böyle yapmazdı acaba opellere has bir durummu bu fan açma opeller yüksek devirli motorlarmış doğrumudur...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
merabalar aracım 2003 astra g aracı biraz fazla sıkıştırınca (trafikte dur kaltlarda) hemen fan açıyo sizce bu normalmidir sürekli fan açması bundan önce polo vardı o böyle yapmazdı acaba opellere has bir durummu bu fan açma opeller yüksek devirli motorlarmış doğrumudur...

Her araç bu gibi durumlarda sık sık fan açar, bazı kullanıcılar fan sık sık devreye girmesin diye fan müşürünün derecesini yükseltirler (orjinalliğini bozarlar), o araçlarda fan açımı daha az olur.

Bu tabiri ilk defa duydum. Ne kadar gaza basılırsa araç o kadar devirlenir. Yakıt giderlerini fazla dert etmiyorsanız aracı yüksek devirlerde kullanmanın mahsuru yoktur (vitesleri 3000 devir yerine 5000 devirde değiştirmek). Hava soğutmalı araçlarda (mesela VW) araç daha fazla hava emebilsin diye düşük motor devirleri tavsiye edilmez. Bir Opel'li 40 km hızda 3. vitese atmanın mahsuru yoktur ama VW'de mahsurludur.

avniduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savas hocam o zaman müşürde de araçtada bir problem yok hersey normal doğrumu anlıyorum!!!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Doğru, aracında bir kusur yok. Ankara trafiğinde 34 sene boğuşan biri olarak seni çok iyi anlıyorum. Yollarda bir devlet büyüğü geçecek diye az beklemedik, önceleri arabada klima da yoktu, araba sıcaktan, biz sinirden habire hareret yapar dururduk :).

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanı normal değilmi sizn araçta nasıl çalışıyo fan

bende yazın bile açık hava filtresi olduğu halde sıkıştırırım toplasanız 3 kere anca açmıştır fanı hararet ibresi baya zor yükseliyo

avniduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkürler abi sağol içimi rahatlandın ama beni asıl kemiren bu gaza bas çek te arabanın silkelemesi herkes bişey diyor buda beni delirtiyor nıye boyle yapar bu araba anlamadım pedala yumusak basınca fazla bişey yok ama birden uklenince ve aniden cekince araba ileri geri sallanıyo özellikle dur kalk trafıkte bıktırıo utanıyırum yolda giderken nedir bunun derdi

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yazın bile açık hava filtresi olduğu halde sıkıştırırım toplasanız 3 kere anca açmıştır fanı hararet ibresi baya zor yükseliyo

bence sen bi an önce aracına termostat değiştir yada taktır zira arızalı geziyor benzine çalışıyosun opel harareti sever ve soğuk motor ileri dönük zararlar verir ok

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkürler abi sağol içimi rahatlandın ama beni asıl kemiren bu gaza bas çek te arabanın silkelemesi herkes bişey diyor buda beni delirtiyor nıye boyle yapar bu araba anlamadım pedala yumusak basınca fazla bişey yok ama birden uklenince ve aniden cekince araba ileri geri sallanıyo özellikle dur kalk trafıkte bıktırıo utanıyırum yolda giderken nedir bunun derdi

arkadaş sana sorununu yazdım daha ne arıyosun ? dediklerimi uygula işlem tamam