Astra G Saniyelik Gaz Kesme

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.

Aracım 2003 astra g otomatik vites z16xe motor kodlu. Brc lpg var yaklaşık 2,5 yıldır. Aracımda ki sorun sabah ilk çalıştığında yani benzindeyken hareket edince ve zaman zaman trafikte dur kalk yaptığımda yani lpg de iken 10-15 devir arasında saniyelik gaz kesmesi. Bunu bazen 1 kere yapıyor bazen ise 2-3 kere saniyelik gaz kesme arka arkaya tekrarlıyor. Gaz kestiği esnada araç yığılıyor sonra tekrar yüke biniyor gibi oluyor. Sabahları araç çalıştığında bızt diye bir ses duyuyorum. Bazen gaz kesme esnasında bu sesten sonra araç düzeliyor. Trafik esnasında dur kalk yaptığımda bu sesi duyamadım.

Gaz fren kombinasyon yöntemiyle arıza kodu okumaya çalıştım fakat sürekli aynı periyotlarda yanıp sönüyor ışık 1 dk boyunca aynı şekilde takip edebildim sonra bıraktım. Bilgisayarla opcom dan bakıldı arıza kaydı görünmedi.

Çift tırnak buji kullanıyorduk yaklaşık 3 ay önce lpg olduğu için tek tırnak bujiye döndük. Sorun öncede vardı şimdide var.

Bobin olsa sürüş esnasında düşük devirdeyken aracın hissettirmesi lazım diye düşünüyorum.

Egr olsa 3000 devir civarında sıkıntı gösteriyormuş.

Aracım eskisine nazaran daha çok yakmaya başladı. Eskiden yaklaşık 40 litre gazla ortalama 400-410 km giderken, şimdi 350-360 km anca gidebiliyorum.

Alakası olacağını düşünmüyorum fakat ilk defa 15.000 km de değiştirdim yağını. Her zaman 10.000 de değişirdim.

Kompresyon değerlerinde bakılması lazım denildi araç soğukken subaplarda problem var mı diye ? Kompresyon değerlerine sıcakken mı bakılır yoksa soğukken mi ?

Hata sıkıntı nerede olabilir sizce ?

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Akü , şaşe, ve lpg tesisatı kablolarını kontrol edin, gevşeklik var gibi.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü , şaşe, ve lpg tesisatı kablolarını kontrol edin, gevşeklik var gibi.

Akü aklıma gelmişti hafta sonu baktım gevşeklik göremedim şaşe kablosu tahmin ettiğim kabloysa onda da bir sıkıntı görememiştim fakat eskimiş gözüküyor. lpg tesisatını hafta sonu kontrol edeyim. İnşallah bu kadar basittir sıkıntı.

Bu arada teşekkürler cevap için.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu şehir dışındaydım kontrol ettiremedim lpg bağlantılarını. Fakat bugün birşey farkettim hava sıcaklığı düşük olduğu zaman daha sık yapıyor. Dün hava güzeldi daha az yapıyordu.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın lpgye gecıs anında oluyor olabılrmı bu durum dıkkat ettınızmı lpg gecıs ayarları duzgun yapılmamıs ıse lpg gecıslerınde yapar sızde farketmemıs olabılırsınız.bu sorun havalar sogudukca belırgınlesır.benzınde yapıyormu net olarak yanı 1 gun boyunca benzınde kullandıgınızı varsayarsak

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG geçişinde değil. araç çalışıp hemen kalkarken yapıyor. motor ısınmamış oluyor genelde sabahları yaptığında. Yani o benzinden lpg ye geçtiği esnada olmuyor, sıkıntısız benzinden lpg ye geçiyor.

Gaz kelebeğinin üst bağlantı hortumun etrafı yağlanmış onu farkettim. Normal midir ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal