Astra G Bi-Xenon Taktım ufak bir yardım lazım

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar

Uzun zamandır depo marka mercekli farlarım vardı,fakat malumunuz bu farlar güzel görünmekle birlikte aydınlatma konusunda çok çok berbatlar,artık standart halojen farları da sevmiyorum oyüzden hella d1s bixenon mercek ve mercedes 2010 c kasadan çıkma beyin ve ampuller satın aldım,depo farın merceğini söktüm ve yerine hellayı yerleştirdim

3xbd7.jpg

Şimdi takıldığım konu şu ; bixenon mercek artık hem uzun hem kısa olarak kullanılıyor bu tamam fakat gündüz farlar kapalıyken selektör yapabilmek için şuan boşta kalan yuvayı kullanmak istiyorum,çünkü xenon selektör yapana kadar ısınamayacağından görünmeyecektir,bunun için bir röle kullanmam gerekiyor sanırım ama elektronikten fazla anlamadığım için bana ne tür bir röle alıp ne şekilde bağlamam gerektiğine yardım edebilirmisiniz ?

Amacı tekrar açıklamak gerekirse;bi xenon açıkken selektörü kendi üzerinden yaptığı için halojen uzunların kapalı kalmasını,aynı şekilde gündüz bixenon kapalıyken de halojen ile selektör yapabilmek istiyorum bu mümkün olmalı bi yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunuza cevap veremesem de Orjinal bi-xenon farlarım hem mercekten hemde dışta duran çanaktan selektör yapıyor. :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ben olsam uzunları sıse baglardım yada oguzhan arkadasın dedıgı gıbı hem merceklerle uzunlar aynı anda sellektör yapsın daha mantıklı

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akşamları sadece bixenon patlatsın isterim,halojen rengi karışmasın işin içine,ama en kötü 4300k ya yakın renkte bi halojen takarm uzunlara ama genede röle işi olabiliyorsa bu şekilde halletmek isterim

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-15 tl ye internet sitelerinde 4300 k kalitesine yakın yani normal halojen gibi sırıtmayacak bir sürü H7 far ampülü var. onlardan birisi alıp takabilirsin. gece de gündüzde hem bi-xenon dan sellektör yaparsın hemde zaten xenon çakması halojenle.gece olunca xenonun yanında çok sırıtmaz.
bu arada xenon u mercekle kullandığın için, merceksiz xenonlardan rahatsız olan bütün sürücüler adına teşekkür ederim.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendekide orjinal astra H bi-xenon.

Gündüzleri yani mercekteki kısalar kapalıyken sadece ekstra uzunlar (yani çanaktaki halojenler) selektor yapıyor.

Geceleri hem mercek hemde çanaktakiler ikisi beraber çalışıyor.

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozaman bende direk H7 ile birlikte bağlayaym şmdi denedim arabanın yanından geliyorum gerçek renginde bi xenonlu bi astra g sahibi olmak üzereyim =))

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
angel halkalar hala faal mi ?

Değil,2 sene önce bi hevesle aldım fakat aldıkdan sonra bmw benzetmeleri hoşuma gitmemeye başladı bende bu yüzden halkaları söktüm,hatta artık gümüş far renginde,boyadım komple farı çünkü bu fardan kimde varsa %90 siyah taban far ayarını yaptıktan sonra self serviste paylaşacağım

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takipteyim far yıkama işi ne oldu ??