Astra G bagajdan gelen gıcırtı sesi

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda ihtisas yaptım

arkadaşlar herkese s.a. öncelikle bu bagaj tıkırtısında muzdarip olanlardan biride benim 5-6 ay boyunca bu gıcırtıyı aradım bagaj kapağındaki iç plastiği belki 20 kez söktüm kenarlarına ortasına heryerine kalın sert süngerlerden yapıştırdım olmadı en sonunda bagaja oturdum babam arabyı sürdü o kapağıda çıkardım bi bktım ki sesi bagaj kapağı değil, bagaj kapağında bulunan bagaj lambasını açıp kapamayı sağlayan anahtar yapıyor. anahtarı söktüm baktım hem yağsız kalmış ( o anahtar içine girip çıkıyor lambayı yakması için) hemde boyu çok uzun sıvı gres ile iyice yağladım boyunuda kısalttım taktım tık ses kalmadı bagaj kapağının plastiğini o kadar söküp takmam yanıma kar kaldı yardımcı olabildiysem ne mutlu bana hayırlı günler.

Alim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2003 Astra G HB aynı gıcırtı özellikle bozuk yolda çok moralimi bozuyordu bagaj lambasını bagaj kapağı kapanınca söndüren kapak üzernde kilide yakın bir plastik çubuk var onun değdiği kısma kalın bir bant yapıştırın geçiyor ses kesilince ne kadar mutlu olmuştum anlatamam.

ertank7434

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ses bizim araçtada vardi bagaj kapagindan geliyor plaka reklami kullanmayin bide koltuk basliklarindan geliyor cikarip salladiginizda goreceksiniz.