astra g anahtar sorunu ACİL - ÇÖZÜLEMEDİ

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım astra g 2001 model. kumanda ile ilgili birkaç sorun yaşıyorum ve muhtemelen hepsi birbiriyle bağlantılı. bugün anahtarcıya sonrasında elektrikçiye gittim ikisi de sorunu çözemedi. sorunlar şunlar:

1. biliyorsunuz aracın teybi ( orjinal teyp ) kontağı çektiğinizde kapanır ya da kontağı açtığınızda açılır. birkaç gün önce bu özellik kendiliğinden gitti. hiç sök tak bi işlem yapılmadan. çok fazla önemsememiştim. neden olduğunu biraz araştırdım ama bulamadım.

2. kontak kapalı konumda ve anahtar kontakta iken şöför kapısını açtığınızda bi uyarı sesi gelir. bu da gitti kendiliğinden. uyarı sesi gelmiyor.

3. her iki anahtarın kumandası da çalışmıyor. kontağa takıp kodlama yapmaya çalışsak da olmadı. anahtarcı da cihazla denedik yine olmuyor. araç anahtarları tanımıyor. birkaç farklı yöntem denendi fakat araç anahtarları tanımıyor. anahtarcı kumandalarda problem olmadığını araçta bi sorun olduğunu söyledi.

benim fikrim bu üç sorun birbiriyle bağlantılı. elektrikçim iyidir yarın gel bi uğraşalım, cihaza bağlayalım falan dedi. aracın çalışmasında bi sorun yok. merkezi kilit çalışıyor kapıdan anahtarla kapatınca. camları falan da kaldırıyor kilitlendiğinde vs. sizce sorun nedir. acil cevap lazım... fikri olanlar paylaşırsa sevinirim...

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Sorun kontakta; Aracı çalıştırırken kontağı içe doğru bastırıp çalıştırdığınızı hatırlatayım ki açıklayıcı olsun, stop ettiğiniz zaman bu içeri bastırarak çevirdiğiniz kademe dışarı atmadığı için araç kontağı tam kapalı görmemekte sorununuz bununla ilgili. Önce pas çözücü sprey kullanarak deneyin eğer sorun devam ederse değişime gidin,geçmiş olsun.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun kontakta; Aracı çalıştırırken kontağı içe doğru bastırıp çalıştırdığınızı hatırlatayım ki açıklayıcı olsun, stop ettiğiniz zaman bu içeri bastırarak çevirdiğiniz kademe dışarı atmadığı için araç kontağı tam kapalı görmemekte sorununuz bununla ilgili. Önce pas çözücü sprey kullanarak deneyin eğer sorun devam ederse değişime gidin,geçmiş olsun.

ona özellikle baktık kontak atıyor. hem kontak atmasa bile tamam teyp kapanmaz belki ama kumandalar neden çalışmasın. birde kontak kapanınca anahtar takılıyken yani atmadan uyarı sesinin ötmesi gerekiyor kapı açıldığında.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün çözüldü sorun sigorta tablasındaki 21 no'lu sigorta atmış. 7,5 amperlik bi sigorta. aynısını takınca yine atıyor. 10 amper taktık atmadı ama nerden şase yaptığını bulamadık. bi fikri olan varsa yazabilir. - ilginç olan sigortayı söksek bile kumanda falan çalışıyor sadece kodlama esnasında sigortanın takılı olması lazım. birde teybin kontaktan kapanması işine yarıyor.

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk aklima gelen yer :) elektrikcininde bakmasi gereken ilk yer ( sigorta kutusu ) gecmisolsun allah beterinden korusun

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta cam kaldırma modülü varsa önce onu iptal edin. sonra sol ön kapıdaki kabloları kontrol etsinler....

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o elektrikçi o mesleği bıraksın bence :)

EsqaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar kumandasıyla kapatma sorunu bendede olmuştu.Bunun sebebi cok faklı şeyler olabiliyor. Benim kumanda lehim çatlaması yapmıştı sinyal vermiyordu bi lehim işlemi ve kontaga takıp kodlamayla sorun çözüldü.