ASTRA G anahtar kumandası uzaktan almıyor mu?

dogusgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu astra g de araçataki alıcı nerede bulunuyor bilen varmı uzaktan kumandanın sinyalini alan alıcı?

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi ya..tahmin etmeliydim.nasıl değiştiriyoruz ahmet bey pili acaba? birde ne kadar pil?
pili arkadaşların yazdığı şekilde değiştirin kumanda üzerinde düğmelerin olduğu taraf değil diğer düğmesiz tarafında ufak bir cıkıntı var ordan kanırtarak acın kumanda içindeki pili cıkarın pilin üzerinde kodlar var 2032/2035 gibi sizinkinde ne yazıyor ise pili aynı alın takın sonrada aracınıza tanıtın yarım kontakta acma veya kapam düğmesine basılı tutarak kapılar önce kilitlenecek sonra acılacak tanıtım işinden sonra sorunsuz calışır
bende astra g var. pilini de değiştirdim yinede 3-4 mt den anca alıyor.
pili doğru değiştirdiğinizden emin olun cıkardığınız pil ile yeni pilin numaraları aynımıydı ve pil orijinal birşey olsun bende ilk başta bir elektronikciden sözde japon malı bir pil aldım aynı sıkıntı olmuştu uzaktan acmama hatta bazen hiç açmama gibi sonra hepsiburadanda enegizer pil aldım energizer 2032 şuan canavar gibi acıp kapatıyor tahmini 30 mt felan rahat acıp kapatıyor eğer aldığınız pil kaliteli bir pil ise kumanda içinde devreyi bir elektronikciden yada kendiniz temizleyin sorununuz kalmaz

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmet devrenin için normal bezle silicez hassasca değilmi? alkol de kullanalımmı? bende pili sizin verdiğiniz marka aynısını almayı düşünüyorum.esnaf iyi pil diye 5 kuruşluk çin malını iteler kesin 5 liraya.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmet devrenin için normal bezle silicez hassasca değilmi? alkol de kullanalımmı? bende pili sizin verdiğiniz marka aynısını almayı düşünüyorum.esnaf iyi pil diye 5 kuruşluk çin malını iteler kesin 5 liraya.
valla ben temizleme işini bir tv tamircisinde yapmıştım komşum sordum dedim nasıl temizlerim kumandayı actı fırca ile ama fırcaya elektronik devrelere zarar vermeyen bir sıvı ile hafiften ıslattı o sürdüğü şey neydi bilmiyorum ama alkol ile dikkatlice mümkünse ince orta sertlikte bir fırca kulanın bayanların makyaj fırcaları arasında kesin bulursunuz ama tavsiyem bir elektronikcide temizletin saatci ,tv,teyp tamircileri 1 dk temziler basit bir işlem olduğu için çoğu ücret dahi taleb etmez talep edende bozuğun varsa 1/2 lira ver der

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

değiştiremezsen bi ara uğra hallederiz :):)
bende değiştirmiştim. genede mesafede bi uzama olmadı.. 1-2 metreden anca alıyor benim anahtarda.. öyle 30 mt felan hiçç görmedim valla

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değiştiremezsen bi ara uğra hallederiz :):)
bende değiştirmiştim. genede mesafede bi uzama olmadı.. 1-2 metreden anca alıyor benim anahtarda.. öyle 30 mt felan hiçç görmedim valla

abi benim araba seni cok ugrastiriyo gene yormiym seni:D valla ben dibine girmeden tik yok.arkadas energizer pil siparis etmis ondan alsak farkedermi sence?

myaslicimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benimkide 3 mt civarından alıyor. kitapçığında da 3 mt yazıyor. ben memnunum. çocukların elinde oyuncak oluyor yoksa :)

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi benim araba seni cok ugrastiriyo gene yormiym seni:D valla ben dibine girmeden tik yok.arkadas energizer pil siparis etmis ondan alsak farkedermi sence?

estafirullah. yardımcı oluruz. :):) evet senin pil bitmek üzere o zaman...
energizer pil fark eder tabi.. hem ömrü uzun olur pilin. hemde 1-2 metre daha uzaktan alır. kaliteli pil sonuçta.. pilin koduna iyi bak. neydi cr 2032 miydi..bişeydi.. ona iyi bak. yanlış pil alma.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pilin kodu cr2032 olacak konuda yazdım gene yazayım 5 dk önce indim denedim ölçtüm daha doğrusu metre yoktu ama adımlarla ölçtüm arabaya sırtımı verip sayıyorum 25 adıma kadar sorunsuz acıyor 25 hatta 30 adımda bile bazen acıyor 30 adımdan sonrası acmıyor
eğer birkaç arkadaşın daha uzaktan acmıyorsa benimki sorunlu ama acıyorsa siz kumandaları bir elden gecirin bence