ASTRA G airbag KAPAGI nasıl Sökülüyor ?

mehmet2306

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrı kapak yok...

arkadaşlar buyrun sizin için numarasını bile buldum 0232 461 10 00 bu servis izmirde ve ismide opel egem diye geciyo ben sordugumda montaj dahil 115 tl demişlerdi bilginize

bu numaradan egem'i aradım... sonra da neredeyse 10 tane servisi aradım... kapak ayrı olarak satılmıyo... airbag komple değişiyo... 2285 TL gibi uçuk bir fiyatı var... yani ya o yırtıklarla yaşayacağız, ya yan sanayi takacağız ki bu bir hayli riskli, ya dr.vinyl tarzı yerlere yaptıracağız ya da son çare 2285 TL bayılıp airbagi değitireceğiz... opelin saçmalıklarından birisi daha işte... eminim bu kapak almanya da orjinal olarak ve ayrı bir şekilde satılıyordur...

cemstar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bence hiç kapaklarını değiştirmeyin.deri veya süet deri parçasını beli yardımıyla korna dügmeri üstüne yapıştırın.ben o şekilde yaptım inanın eskisinden iyi olmasada çin malı kapaklardan 10 numara daha iyi oldu.benimde sorunum direksiyon simidim deri.o aşındı onu nasıl halledicem kara kara düşünüyorum :D

Favorite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben balıkesirde ikamet ediyorum ve burda orjinal kapak bulamadım direk airbaglerle veriyolar.Bende internetteki 25 tl olan kapaklardan aldım ve eski haliyle kıyas bile yapmam bu göreceli bir şey...

Şimdi gelelim senin soruna.direksiyonun sağ ve sol alt tarafında 2 adet alyen vida göreceksin.Onları söktükten sonra airbag yuvasından çıkacaktır.Daha sonra kabloların bağlı olduğu soketi sök artık airbag elinde.Bu andan itibaren dikkat etmen gereken şey o soketi tekrar takmadıkça marşa basmaman.Aksi halde sen soketi taksanda airbag arıza lamban sönmez.bu önemli.olaki bastın diyelim serviste 2 dakikada söndürüyolar o lambayı çok sıkıntı değil para bile almazlar.
Airbaği söktükten sonra 13 tane tırnak göreceksin onları söküp yerine diğer kapağı takacaksın ama en zor kısmı buradır zaten tamamen senin el becerinle alakalı bir şey bundan sonrası burası baya bir uğraştırabilir seni....

Malesef ben airbag fişi çıkmış halde kontağı bastım şimdi bunun çözümünü arıyorum zannedersem servisten başkası halledemeyecek gibi görünüyor güzel bilgi oldu benim için teşekkürler

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
gereken parcayı yazdım inşallah vardır elinde muhammet sanada cok teşekkürler....

kalam_m

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benimde airbagte bulunan korna yerleri yırtılmıştı ve dün gidip yan sanayi bir kapak aldım toplamda 20 dakka sürdü değiştirmem. Her yaptığımın resmini çektim bu uygulamayı yapacak olan arkadaşlara yardımcı olur fakat birisinin buraya nasıl resim eklenildiğini bana anlatması gerekiyor,

Kardeşim çektiğin fotoları yayınlama şansın varmı veya mail olarak atabilirmisin göreceli olarak kendimiz uygulayalım sanayide 30 lira işçilik istediler kapağı ben aldım 39 liraya..İzmir Buca sanayiden otokentin ordaki sanayi