Astra g yırtık korna yeri

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar astra g aracımda malumunuz korna yeri yırtılmıştı o yer tamamen koptu. İnternette direksiyon kapağı var 25 30 tl ye bnu taksak olur mu? Biraz araştırdım ama yan sanayilerde airbag açıldığında yırtılmaya garanti vermiyorlarmış. Airbag için neresi yırtılıyor tam olarak 😊

Ben aldığımda korna yerleri sıkıntısıydı 2003 model araba büyük ihtimal satan kişi değiştirip öyle sattı. Benim kafama oda takıldı acaba o yer değiştirdi mi değiştirdi ise orijinal mi yan sanayi mi onu merak ettim nasıl anlayabilirim bunu??

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resmini çekip paylasirsaniz yardımcı olabiliriz
orta kısım patlıyor bir karış dik dörtgen şeklinde
Yan sanayi pek tavsiye edilmiyor yani takdir sizindir o kapağı tek başına bulmak zordur airbag la satın almak gerek

gsli G3 den saygılar ;)

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağın üzerine baktığın zaman açılma yerini zaten çizgi şeklinde görürsün. Benim 2004 astra g varken aynı sebeple kapağı değiştirdim. Ama eski kapağı da atmadım. Kapak değişimini iyi bir ustanın yapması gerekiyor. Çünkü hava yastığı kapakla birlikte çıkıyor ve dikkatlice sökülüp kapağa montajı yapılmazsa sıkıntı yaşanabilir. Biraz kalite farkı var ama kapağın sonradan değiştiğini anlamak çok da kolay değil. Ama eski kapağı mutlaka sakla ki ilerde hava yastığı açılmış muhabbeti olursa orijinalini gösterme imkanın olsun.

Kolay gelsin.
.bak burada değişim videosu var.

https://www.youtube.com/watch?v=f1BF8GOcBK4

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
videonun aynısını 5 yıl önce benim arabaya yapmıştım hala çok güzel kullanıyorum elin yatkınsa basittir
eğer korna biraz basmada nazlanıyorsa altına yükseltecek etiket tarzı bir şey yapıştır

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi ekledi. bir ustayada taktırabilirim. ama değiştirmesem mi acaba orjinalini bulup taktırabilsem daha iyi aslında.

birde dedğim gibi ben 3 yıldır kullanıyorum aldığımda sağ taraftaki gibi sağlamdı. bunca yıl diğer sahibinde hiç yırtılmamış mı ben mi hor kullanmışım :dil: yada belki oda değiştirdi buda yan sanayidir. ve sırf görüntü için yaptıda airbag çalışmazsa o ayrı sıkıntı :S

bunun orjinalini falan nerden bulabilirim acaba

4MmLv4.jpg
[/url][/IMG]

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunların nedeni altında ki boşluktan oluyor benim arabada da boşluk vardı geçenler de söküp yüksektim çok şükür bisey yok
Yapması basit is
Sadece kapak satılmıyor satılanlar yan sanayi yan sanayi pek iyi olmuyor bence uyumsuz da duruyor
Şunu yapa bilirsiniz eliniz yatkınsa yan sanayi kapağın korna butonunu kesip oraya uygulanabilir ;)

gsli G3 den saygılar ;)

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunların nedeni altında ki boşluktan oluyor benim arabada da boşluk vardı geçenler de söküp yüksektim çok şükür bisey yok
Yapması basit is
Sadece kapak satılmıyor satılanlar yan sanayi yan sanayi pek iyi olmuyor bence uyumsuz da duruyor
Şunu yapa bilirsiniz eliniz yatkınsa yan sanayi kapağın korna butonunu kesip oraya uygulanabilir ;)

gsli G3 den saygılar ;)

Elimin pekte yatkın olduğu söylenemez 😊

Peki hocam bende ki kapak daha önce değişmiş midir sence fotoğraftan anlaşılabilir mi?

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal kapak o değişmemiş

gsli G3 den saygılar ;)