Astra g 3.5 yay sorunu

suleymanergun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Aracımda 3.5 cm koni yay ve 205 45 17 jant lastik bulunmakta fakat on lastikler cok fazla camurluga ve davlumbaza surtmeye basladı.Haliyle davlumbazın bir kısmını kesip atmıs ve artık direk lastikler camurlugun sert kıvrımlarına carpıyor lastigi yemeye basladı.Bu surtmeleri onlemek icin neler yapmak gerekir?

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söyleyeceklerimi sırf sizin için demiyorum genel olarak böyle durum.
Ne yazık ki modifye işi hiç bilinmeden, ele kağıt kalem alınmadan yapılıyor. Size tavsiyelerim
1) Jant bakmadan önce alacağınız jant ebatını belirleyin 16'' mı,17" mi?
2) Aracanızın orjinal jantının ET değerini ve jant genişliğini (6.5j gibi yazar) öğrenin.
3) Şimdi biraz nette araştırma yapın. ET değerş ve J değeri ne demek nasıl hesaplanır.
4) Artık ölçüleri öğrenmiş durumdasınız ve şimdi orjinal ölçüleri çok aşmayacak jantın ölçülerini bilebilirsiniz. Gidip bunlara göre jant seçin.

Yoksa gidip o işi jantçıya bırakırsanız. Davlumbazıda kesersiniz, çamurluğuda.
Ben 205/45/17de kullandım. Hemde 5lik yayla. Araca 5kişi bagaj dolu bindik sürtmedi sürtmezde.
İş uygun olanlar içinden göz zevkimize hitap edeni seçmek. Göz zevkimize hitap edeni uydurmak değil !!!!

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araya takoz konuluyor ama önermiyorum

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde 17 jant zaten bu aracı yoruyor dıye bılıyorum ve lastık ebatlarınız cok genıs 195ten yukarısı genelde 16da bıle surtme yapabılıyor once jant boyutunuzu degıstırıp on lastıklerı bıraz daha orjınale cevırmelısınız yoksa boyle devam eder baska bırsey yapmaız ıcerı ses alıp araca zarar vermekten baska bırsey yapmaz