Astra g 1.4 düşük devirlerde silkeleme

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 2000 1.4 lpg li aracımızda 1500-2000 devir arası özellikle 2. viteste sürekli silkeleme oluyor, lpg de de benzinde de aynı, araba aniden fren yapıp duruyormuş gibi hop hop hoplatıyor, bu yüzden yavaş hızlarda gidemez oldum, 3. ve 4. vitestede yapıyor bunu, 2000 devirden sonra gayet rahat, bir ustaya göstedim baskı balata bitmek üzere olabilir bakmadan anlayamayız dedi, aracın motoru ve aksamı bakımlı, boğaz kelebeği, egr, maf sensör vs temizlendi, bujiler yeni takıldı, baskı balata değişsem bu devirlerde silkeleme kalkar mı?

Biryerlerde bu probleme bozuk debriyaj müşürünün de yol açtığını okumuştum, bizim araçlarda da bu parça varmı?

Son düzenleme:

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji kablolarını değiştirin. Bende de vardı kesti. 2000 - 2500 de tekleme yapıyor ama 2500 gecınce sorun yok..

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı 3000 - 4000 devır arasına getirip hareket halınde gaza ani den yüklenin. Eger arac bagırır ama gıtmesse baskı balata sıkıntılı. Ama arac daha da hızlanırsa sorun yok devam

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji kablolarını değiştirin. Bende de vardı kesti. 2000 - 2500 de tekleme yapıyor ama 2500 gecınce sorun yok..

araçta buji kablosu yok, bobin direk bujilere bağlanıyor, komple bobini değiştireceğiz ozaman.

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek tırnak mı kullanıyosun bujiyi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de corsa c 1.4 var aynı motor büyük ihtimalle cift tırnak normalde orjinali ama tek tırnak takınca benim tekleme kesildi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde bobini değiştiriep deneyeceğim bakalım nolacak...