Astra F - Vectra B farkları

Alper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 Astra F den 2000 Vectra CDX e geçiş yaptım. Şimdilik çok memnumum fakat kafama takılan birkaç nokta var. İkisini de kullanmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

-güç/ağırlık oranları neredeyse eşit az farkla vectra önde fakat sıfırdan kalkışta astram daha iyi gibiydi. sizce normal mi? (0-50km/s de özellikle)
belki uzun devir bandı ve vites oranları sayesinde sonradan arayı kapatıyordur:confused:

-direksiyon baya daha sert.

-vites daha kemikli.

-yakıt tüketimi 100 km'de 1 litre kadar fazla

şimdi bunlar olması gereken durumlar mı yoksa bakıma mı ihtiyacı var???:confused:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksion normal ama genede yağını kontrol etirebilriisn.viteste astraya göre serttir ama şanzuman yağınada baktır.yakıt tüketimi bişey diyemicem 1.6 motorda 2,0 motora geçiş yaptınız bence normal

Son düzenleme:

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 16v motorun astra f kasa daki performansı gayet iyi ama vectra 2.0 16 v 'i geçebileceğini zannetmiyorum.
1 litre fazla yakmasınıda,kasa ağırlığı ve motor farkından dolayı normal buluyorum.

sefti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar bende 1.6 opel vectra var 1997 1 ve 2 vitese sert geçiyor bu normalmidir acab yana ne yapmam gerekiyor

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar bende 1.6 opel vectra var 1997 1 ve 2 vitese sert geçiyor bu normalmidir acab yana ne yapmam gerekiyor
ayarını kontrol ettir düzelir