Astra F Ön Fren Diski Ölçüleri

akhunma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
1997 Astra F HB 1.6i 16V (X16XEL) otomatik vites aracımın ön fren disk ve balatalarının değişim zamanı geldi. Fiyatlar daha avantajlı olduğu için malzemeleri internet üzerinden alacağım. İnternet üzerinden araştırdığımda fren diski ölçülerimi 256 X 24MM olarak buluyorum ancak emin olamadım çünkü daha farklı (küçük) ebatlar da karşıma çıkıyor. Ölçüler hakkında net bilgisi olanınız varsa paylaşabilir misiniz?

Ayrıca tercihimi TRW disk ve yine TRW balata şeklinde yapmak istiyorum. Farklı bir kombinasyon ya da önerileriniz varsa, onları da dikkate alacağım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Disk için: TRW DF1625
Balata için: TRW GDB951

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şase numarası ile sorup sipariş vermek en sağlıklı olanıdır.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
1997 Astra F HB 1.6i 16V (X16XEL) otomatik vites aracımın ön fren disk ve balatalarının değişim zamanı geldi. Fiyatlar daha avantajlı olduğu için malzemeleri internet üzerinden alacağım. İnternet üzerinden araştırdığımda fren diski ölçülerimi 256 X 24MM olarak buluyorum ancak emin olamadım çünkü daha farklı (küçük) ebatlar da karşıma çıkıyor. Ölçüler hakkında net bilgisi olanınız varsa paylaşabilir misiniz?

Ayrıca tercihimi TRW disk ve yine TRW balata şeklinde yapmak istiyorum. Farklı bir kombinasyon ya da önerileriniz varsa, onları da dikkate alacağım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Disk için: TRW DF1625
Balata için: TRW GDB951

https://www.trwaftermarket.com/tr/c...98+->+08/02;+101HP+/+74KW)&productGroupId=402

eğer aracı doğru seçtiysem bulduğunuz disk doğru balata içinse başka birşey veriyor.
trw iyi ve yeterlidir bu arada tavsiye ederim

akhunma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet haklısınız ancak bazı sitelerde şasi no. dan çıkmıyor.

akhunma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akhunma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim.bu siteden şasi koduylada parçaları bulma şansınız var destekliyormu aracınızı bilmiyorum gerçi.
http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/9/

Benim açtığım konu bu :) Oradan da şasi numaramı yazınca çıkmıyor ancak model sayfasından, fren sekmesi ve CTRL+F ile arama yaparak (Motor kodum - X16XEL) bilgilere ulaştım. Bugün sipariş verdim parçaları. Yarın montajı yaparım kısmetse. Tekrar teşekkürler :rolleyes:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim açtığım konu bu :) Oradan da şasi numaramı yazınca çıkmıyor ancak model sayfasından, fren sekmesi ve CTRL+F ile arama yaparak (Motor kodum - X16XEL) bilgilere ulaştım. Bugün sipariş verdim parçaları. Yarın montajı yaparım kısmetse. Tekrar teşekkürler :rolleyes:

biliyorsunuzdur muhtemelen ama ben yinede buraya yazayım başkalarınada faydası olur.
fren disk balata değişiminde;
poryanın diske değen kısmı illaki paslıdır tel fırcayla iyice temizlenmeli,
fren diski özellikle balataya değecek kısmı balata spreyiyle fabrikasyon yağından arındırılmalı,
kaliper pimleri temizlenmeli ve tekrar greslenmeli,
balatanın kalipere değen ray gibi üzerinde hareket eden kısımları tel fırçayla temizlenip bir miktar greslenebilir. amaç balata ileri geri hareket edebilsin sıkışmasın.

montaj sonrası boş bir yolda 80e çıkıp 20km hıza kadar normal frenleme yapılmalı en az 8-10 kez. bu frenlerin çok ısınmadan alışmasını sağlıyacaktır.
gres olarak bosch bunu öneriyor ve bir adeti 3-5 fren bakımına yeter. kendimde kullanıyorum bir yıldan fazla oldu bi sorun çıkarmadı.
https://urun.n11.com/oem-yedek-parc...yaglayici-100ml-tup-gres-yag-bosch-P229616743

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliyorsunuzdur muhtemelen ama ben yinede buraya yazayım başkalarınada faydası olur.
fren disk balata değişiminde;
poryanın diske değen kısmı illaki paslıdır tel fırcayla iyice temizlenmeli,
fren diski özellikle balataya değecek kısmı balata spreyiyle fabrikasyon yağından arındırılmalı,
kaliper pimleri temizlenmeli ve tekrar greslenmeli,
balatanın kalipere değen ray gibi üzerinde hareket eden kısımları tel fırçayla temizlenip bir miktar greslenebilir. amaç balata ileri geri hareket edebilsin sıkışmasın.

montaj sonrası boş bir yolda 80e çıkıp 20km hıza kadar normal frenleme yapılmalı en az 8-10 kez. bu frenlerin çok ısınmadan alışmasını sağlıyacaktır.
gres olarak bosch bunu öneriyor ve bir adeti 3-5 fren bakımına yeter. kendimde kullanıyorum bir yıldan fazla oldu bi sorun çıkarmadı.
https://urun.n11.com/oem-yedek-parc...yaglayici-100ml-tup-gres-yag-bosch-P229616743

buda burda bulunsun https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=zuzoSI42VLg

akhunma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et