Astra F Kullanıcıları Buraya

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar bugun gittim sonunda 9 aydır satmaktan vazgeçtigim astrama gaz taktırdım :S içim gitti taktırıkene matkapla falan deliolar:D ama petrol istasyonuna gidip 13 litre gazın 20 YTL oldugunu gorunce gözlerimde $ işareti sezinledim :D çok güzel yavv :) ayrıca bi cekişte problem falanda olmadı bi fark hissedemedim daha ama debriyaj biraz yukarıdan kavrıyo :S da lpg taktırmakla ne alaksı var onu çözemedim :S

hayırlı olsun; işlettinmi lpgyi, debriyajla lpgnin bir alakası yok; debriyaj teli üzerinde bir ayar vidası var;oradan yüksekliği ayarlanabilir debriyajın;belki montaj esnasında biri bilmeden ellemiştir orayı...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi fiyat 1400 liraya mal oldu bende kararsızdım aynen cumartesi pazar biniyorum diyordum bugun iş yerine arabayla gittim, yarın gidicem :D bu gidişle paso gidicem gibi artık :D
hayırlı olsun güle güle bin
benim taktırmamamın ilk sebebi bu işte
hem kitin taksidi hem de senin gibi yakmıyo diye işe gidip gelmeye başlicam :D sonra kalkınma planım mahvolcak :D

mrtmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba bende aranizda yeniyim 98 model astra f kasa kullaniyorum 1.6 16 yağ değişeli 2500 km oldu yağ aşiri eksilmiş ustaya sorduğumda normal dedi bu konuda tecrübelerinizden faydalanabilirmiyim ?

mrtmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanki yağ çubuğuna değmiyordu 1.5 litre ekle dediler sanırım 2 litre ekledim

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun; işlettinmi lpgyi, debriyajla lpgnin bir alakası yok; debriyaj teli üzerinde bir ayar vidası var;oradan yüksekliği ayarlanabilir debriyajın;belki montaj esnasında biri bilmeden ellemiştir orayı...

teşekkür ettim. yok işletmedim ama işlemlere baslıcam yakın zamanda, bu ara işlerim yogun izin almak sıkıntı cıkartıyor:) sanırım haftaya muaneye falan hepsini halledicem.bu hafta sonu bi goturecem ustaya cok rahatsız etmeye basladı beni :S eski haline alıştığım için ışıklardan falan kalkerken :S acemiler gibi kalkıyorum. halletmem lazm su debriyajı :)

eskikasa' Alıntı:
hayırlı olsun güle güle bin
benim taktırmamamın ilk sebebi bu işte
hem kitin taksidi hem de senin gibi yakmıyo diye işe gidip gelmeye başlicam :D sonra kalkınma planım mahvolcak :D

teşekkür ettim abi :) abi benimde 2 paket vardı :D klkınma ile ilgili :D 1 . paket tutmadı 2 pakette arabaya gaz taktırıp binmekti :D ama 2. paket güzel oldu hiç deilse şimdi geziyorumda :D 15 gün sonra normale donerim gibime geliyo :D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba bende aranizda yeniyim 98 model astra f kasa kullaniyorum 1.6 16 yağ değişeli 2500 km oldu yağ aşiri eksilmiş ustaya sorduğumda normal dedi bu konuda tecrübelerinizden faydalanabilirmiyim ?

Merhabalar aramıza hoşgeldiniz geçen sene ayda 1500-2000 km arası yapıyordum 1.5 ayda 1 litre gibi yağ eksiltme oluyordu castrol 10w 40 da diğer yağlara göre daha az eksiltme oluyor bunu arabadaki bi sorun olarak algılamayın bizim kasaların hepsi az çok eksiltiyor.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu lpg olayı benimde aklımdan geçiyor. Eski arabamızda vardı bizim lpg bundan 8-9 yıl önce lada samarada tabi eski sistem lpg ozaman :D baya az yakıyordu. Şimdide babama taksak mı diyorum. Sende bi arabayı değiştirelim bi lpg takalım bi türlü karar veremiyosun diyo. :D benzinli benzinli biniyoruz bide bu ara biraz sık kullandık bu ay 300 lira benzin masrafı oldu.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hoşgeldin aramıza....Bende yağ değiştirmiştim...GM 10 40 kullanıyorum...1000-1500 km oldu ama hala bir eksilme olmadı..İnşallah olmaz...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu lpg olayı benimde aklımdan geçiyor. Eski arabamızda vardı bizim lpg bundan 8-9 yıl önce lada samarada tabi eski sistem lpg ozaman :D baya az yakıyordu. Şimdide babama taksak mı diyorum. Sende bi arabayı değiştirelim bi lpg takalım bi türlü karar veremiyosun diyo. :D benzinli benzinli biniyoruz bide bu ara biraz sık kullandık bu ay 300 lira benzin masrafı oldu.

Benimde ayda 2 depo olmaya başladı 270 ytl fln :confused: