Astra F Kullanıcıları Buraya

opelhb97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün tekirdağ çorlu dan geldim. giderken ve gelirken araba baya doluydu. 1000km yol yaptım. bunun yaklaşık yarısı klima açık gittim. ortalama 8,5 -9 litre arası lpg tüketimi oldu. (100 km de) . Ne dersiniz arabanın yakıt durumu sizce nasıl? ben biraz şüphelendim fazla yakıyor diye. Birde şunu soracağım ben arabaya Afyon da lpg sistemi taktırmıştım(sıralı omwl marka sistem) Takılınca bilgisayar ile bir ayar yapıldı. Bilirsiniz Afyon un rakımı yüksektir. Çorlu ya da giderkende hep deniz seviyesinde gittik. Bu da yakıtı etkilermi. Yani ayar yapılan ortam farklı olunca tüketim miktarı değişir mi?

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün tekirdağ çorlu dan geldim. giderken ve gelirken araba baya doluydu. 1000km yol yaptım. bunun yaklaşık yarısı klima açık gittim. ortalama 8,5 -9 litre arası lpg tüketimi oldu. (100 km de) . Ne dersiniz arabanın yakıt durumu sizce nasıl? ben biraz şüphelendim fazla yakıyor diye. Birde şunu soracağım ben arabaya Afyon da lpg sistemi taktırmıştım(sıralı omwl marka sistem) Takılınca bilgisayar ile bir ayar yapıldı. Bilirsiniz Afyon un rakımı yüksektir. Çorlu ya da giderkende hep deniz seviyesinde gittik. Bu da yakıtı etkilermi. Yani ayar yapılan ortam farklı olunca tüketim miktarı değişir mi?

bildiğim kadarıyla rakım arabanın performansını etkiliyor performansı etkilediğine göre doğal olarak yakıt tüketimide değişir ama deniz seviyesindemi çok yakar yoksa yüksektemi bilemiycem ama sanki deniz seviyesinden yukarı çıkıldıkça basınç azalıcak ve motora giren hava azaldığından zengin karışım olucak bu durumda fazla yakıt ve fazla performans olucak ( feci salladım ama belki doğrudur :D)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi geceler 3 haftadan sonra yeniden arınıza döndüm:D ve bu uzun yolda aracımın kıymetini bi kere daha anladım giderken aracın ne kadar yakacağını ölçmek için hızımı genelde 90-110 arasında tutmaya çalıştım ve nerde rampa aşağı iniş gördüysem ayağımı gazdan çekip indim ve 350 kmyi 20ltlik benzinle gitmişim:) giderken yaptığım karı malesef dönüşte harcadım ve 5-10 km yaklaşık hızım 210 geçkindi ve 10 yaşında olmasına rağmen halen hızını uzun süre stabil tuta bilmesi beni kendine bi daha hayran bırakıyo:) bide araca carbon cleanin çok fazla etkisi oldu inanın araç zıpkın gibi oldu ama tek kötü yanıda biraz sanki yağ eksiltmesi arttı gibi geliyo bana müsait zamanda servise gidip bu konuyu konuşmayı planlıyorum:)

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar ve nihayet istanbula dönmüş bulunmaktayım:)

hafta içinde yeni modifiyeler ile karşınızda olucam,resimleri paylaşıcam tabiki sizlerle...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok daha neler Hakan....Peugeut alırsan demek ne demek...Kavgada söylenmez bu.Sen İlkeri ne sandınn...Ben bunları duymamış gibi yapıyorumm...hatta ben senin yerinde olsam İlker'de bunnu okumadan Peugeut bölümünü düzeltirdimm....

:D:D bi f ci zaten hayatta peco almaz :D:D

Fotoğrafları çektim:
Arkadaşlar sistem böyle...

Kumanda düğmesi için yer hazır zaten... Yanılmıyorsam Vectra B ve Astra G düğmeleri de oluyor...

Yapılacak iş; Kumanda düğmesi için yer açılacak, aynalar takılıp tesisat çekilecek ve her 2 tarafta ki tweeter kapakları değişecek...

Bilmeyenler için kumanda düğmesi sistemi de şöyle: Üstteki düğme sağa-sola basılıyor, hangi tarafa basılıysa o aynayı kumanda ediyor... Onun altında ki siyah minik düğme aynaları ısıtmak için rezistans düğmesi, basınca yanında ki sarı led yanar ve yanılmıyorsam 10-15 dakika sonra söner yani ısıtmayı bitirir... Hemen onun altında ki büyük düğme de aynalara yön veren düğme oluyor...

çok güzel ya, düğme yerleri var zaten bizim araçlarda da, ayna orjinal olarak satılıyo mu acaba?
hazır sağ aynayı yenileyecekken elektrikli alayım en iyisi :D
hemen araştırıyorum

astra f ler çok güzel araba kazasız belasız binin hepiniz
sağol meriç, sen de ehliyeti alınca çekersin bitane inşallah ;)

Arkadaşlar arabayı çıkarttık tamirhaneden nihayet:rolleyes:Çok şükür bir sıkıntı yok şu an.Gazına tutulmuyor o derece yani.Arabayı istanbulda yapan ustanın biri subap yuvalarını değiştirirken eski söktüğü eski yuvanın parçalarını tam temizlemeden yenilerini takmış:(bu parçalar motorun silindir kapağına ve motor bloğunun içindeki su kanallarına girmiş.Ne zaman devirli kullanılsa aşırı su basıncıyla birlikte motorun içine girmiş bu parçalar.Çünkü bir kerede kardeşimin elinde olmuştu aynı olay:mad:Yani çok kısmetsiz bir olay benimkisi.Usta arabayı çok nazik kullanma dedi.Sanırım motorun sağır açılmaması için.Ben de vitesleri 3500 dv/dk civarında değiştiriyorum şu an.Fazlası da zararlı zaten;)

İlker ben ilk motor yaptırınca 1000km fazla yüklenme dedi burda arkadaşlar, aklında olsun.
yazdın mı satılık yazısını?

bildiğim kadarıyla rakım arabanın performansını etkiliyor performansı etkilediğine göre doğal olarak yakıt tüketimide değişir ama deniz seviyesindemi çok yakar yoksa yüksektemi bilemiycem ama sanki deniz seviyesinden yukarı çıkıldıkça basınç azalıcak ve motora giren hava azaldığından zengin karışım olucak bu durumda fazla yakıt ve fazla performans olucak ( feci salladım ama belki doğrudur :D)

daha fazla hava = daha fazla performans alican ;)
turboyu düşün ;)

lpg ayarları konusunu çok bilmiyorum ama ayarlandığı bölgenin hava basıncına göre değişiyosa, afyonda daha düşük oksijene göre ayarlı olup gereğinden fazla gaz çekmiş olabilir,

Efe ve Burak hoşgeldiniz ;),
burak naptın 210 falan :eek: ben tatile gidip gelirken yol radardan geçilmiyodu, ben de tüketim hesabı yaptığım için hep yanlarından 90 la geçtim ve polislere pis pis sırıttım :D:D:D
bir depo ~870km gibi bişey gidiyo bu arada

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan abi tabi o hızı otobanda yaptığım için pek radarla kontrol edilmiyordu bide artisin birisi sellektör çakarak yanımdan geçince tabi insan kendini tutamıyo ve sonrası çok müthişti uzun süre aynı hızla gidince tabi pes etti:kop:ama tabiki hiç bi zaman için o hızı bi daha yapmam çünkü herşey film şeridi gibi oluyo hem aracı denemek hemde küçük görenlere aracı göstemek.Yoksa çok sıkı denetim vardı en az 5 kontrolden geçtim.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamın yüzündeki ifadeyi görmek isterdim :D:D
yine de tekrarlayalım ;) sürat felakettir
ama kasırgaya da maşallah diyorum

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi geceler 3 haftadan sonra yeniden arınıza döndüm:D ve bu uzun yolda aracımın kıymetini bi kere daha anladım giderken aracın ne kadar yakacağını ölçmek için hızımı genelde 90-110 arasında tutmaya çalıştım ve nerde rampa aşağı iniş gördüysem ayağımı gazdan çekip indim ve 350 kmyi 20ltlik benzinle gitmişim:) giderken yaptığım karı malesef dönüşte harcadım ve 5-10 km yaklaşık hızım 210 geçkindi ve 10 yaşında olmasına rağmen halen hızını uzun süre stabil tuta bilmesi beni kendine bi daha hayran bırakıyo:) bide araca carbon cleanin çok fazla etkisi oldu inanın araç zıpkın gibi oldu ama tek kötü yanıda biraz sanki yağ eksiltmesi arttı gibi geliyo bana müsait zamanda servise gidip bu konuyu konuşmayı planlıyorum:)

Bende Dün Sabah ( 10.08.2008) Eskişehirden 05:00 gibi Çıktım Ankaraya Dönüş İçin Radar Pek Olmuyor Ki Yoktu Allahtan 210 Gördüğüm Yerler Oldu Bende Şükrettim Araba , Passat, Golf Falan Ağılzarı Açık Kaldı Yanlarıdan Geçerken, Ama Uzun Yolu Cidden Çok Keyifliymiş Aracın Tadına Yeni Yeni Varıyorum :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Dün Sabah ( 10.08.2008) Eskişehirden 05:00 gibi Çıktım Ankaraya Dönüş İçin Radar Pek Olmuyor Ki Yoktu Allahtan 210 Gördüğüm Yerler Oldu Bende Şükrettim Araba , Passat, Golf Falan Ağılzarı Açık Kaldı Yanlarıdan Geçerken, Ama Uzun Yolu Cidden Çok Keyifliymiş Aracın Tadına Yeni Yeni Varıyorum :D
;) afiyet olsun
polatlıya doğru olurdu hep,
geçen hafta izideyken de, çifteler sapağının 3-5km ilerisine koymuşlardı...
saat erken olduğu için denk gelmemişlerdir ama ankara yolu tehlikeli...

fireman110

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sistem böyle...

Kumanda düğmesi için yer hazır zaten... Yanılmıyorsam Vectra B ve Astra G düğmeleri de oluyor...

Yapılacak iş; Kumanda düğmesi için yer açılacak, aynalar takılıp tesisat çekilecek ve her 2 tarafta ki tweeter kapakları değişecek...

Bilmeyenler için kumanda düğmesi sistemi de şöyle: Üstteki düğme sağa-sola basılıyor, hangi tarafa basılıysa o aynayı kumanda ediyor... Onun altında ki siyah minik düğme aynaları ısıtmak için rezistans düğmesi, basınca yanında ki sarı led yanar ve yanılmıyorsam 10-15 dakika sonra söner yani ısıtmayı bitirir... Hemen onun altında ki büyük düğme de aynalara yön veren düğme oluyor...

Ya bende de elektrikli ayna ve tweter var fakat camlar manuel.Ön cam motorları ile düğmelerini temin ettim bu gün taktırayım dedim fakat kapılarda tesisat için ön hazırlık çıkmadı.Elektrikçi bütün kabloların sigorta kutusuna kadar komple olması lazım dedi.Üstelik elektrikli ayna olan bir arabadan sökülmesi lazımmış.Bilseydim zamanında onuda getirtirdim.Şimdi iş biraz zor gibi ne yapacağım bilemiyorum:(