Astra F Kullanıcıları Buraya

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet F fan club olduğumuza göre araçlarımızın teknik özelliklerini yazalım öle değilmi:) :
MakeOpel
ModelAstra 1.6 16V Saloon
Production
FamilyChassis and DimensionsChassis Type4/5S SAL
Number of Doors4
Wheelbase2606 mm (102.6 in)
Front Track1464 mm (57.6 in)
Rear Track1452 mm (57.2 in)
Length4252 mm (167.4 in)
Width1709 mm (67.3 in)
Height1425 mm (56.1 in)
Ground ClearanceLength / Wheelbase Ratio1.63
Weight1205 kg (2654.2 lb)
Weight Distribution (front/rear)Fuel Capacity52 litre (11.4 Imp gal , 13.7 US gal)
AerodynamicsDrag Coefficient0.28
Frontal Area2.06Cx0.58

Engine SpecificationsEngine ManufacturerOpel
Engine LocationFront
Engine AlignmentTransverse
Engine ConstructionCoolant TypeWater
Engine TypeDOHC
Number of Cylinders and PlacementS-4
Valves per Cylinder4 (total 16)
Engine Displacement1598 cc (97.52 cu in)
Bore79 mm (3.11 in)Stroke81.5 mm (3.21 in)
Bore / Stroke Ratio0.97
Unitary Capacity399.5 cc/cylinder (24.38 cu in/cylinder
Number of Main BearingsCompression Ratio10.5 : 1
Fuel System TypeSFi
Aspiration TypeNormal
Compressor Type-Intercooler TypeNone
Catalytic ConverterYes
Maximum Engine Power101 HP (75.3 kW)
Maximum Engine Power rpm6000 d/d
Maximum Engine Torque150 N.m (110.7 lb.ft , 15.3 kg.m)
Maximum Engine Torque rpm3600 d/d
Engine Torque at Max. Engine Power rpm119.9 N.m (6000 d/d)
Power / Weight Ratio83.8 HP/ton (62.5 W/kg)
Power / Engine Displacement Ratio63.2 HP/litre (47.1 kW/litre)

CO2 EmissionsFuel ConsumptionPerformance
0 - 80 km/h0 - 60 mph0 - 100 km/h11.5 s0 - 160 km/h80 - 120 km/h (in top gear)0 - 400 m Acceleration0 - 1000 m AccelerationTop Speed188 km/h (116.8 mph)

Gearbox and TransmissionTransmission
Type5MTop Gear Ratio0.89 : 1Final Drive Ratio3.74 : 1
Drive WheelsFWD

Handling, Suspension Geometry and BrakesSteering TypeSteering Turns (lock to lock)Turning Circle DiameterSuspension (front)Suspension (rear)Brakes (front/rear)Di/Di-S-ABS
Brake Disc Diameter (front)Brake Disc Diameter (rear)Wheels (front)Wheels (rear)Tyres (front)Tyres (rear)
BİDE ŞU ÖZELLİĞİN TÜRKÇESİ OLSA DAHA GÜZEL OLACAK:)
Ayrıca Celaleddin abi teşekkürler teknik servise açtığım topic sayesinde öğrenebildim:)
Güzel paylaşım teşekkürler burakcım:)

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benide aranıza alırsanız sevinirim...Benimde artık 1997 model Astra F GLS 1.6 16v sedan var..Sanıırmm aracı tanımaya calıstıkca çok başınızı ağrıtıcam :) İsterseniz aranıza almadan önce bir daha düşünün..Emin olun alınmam...:)
Yakın zamanda arabamın resimlerinide koyarımm...

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benide aranıza alırsanız sevinirim...Benimde artık 1997 model Astra F GLS 1.6 16v sedan var..Sanıırmm aracı tanımaya calıstıkca çok başınızı ağrıtıcam :) İsterseniz aranıza almadan önce bir daha düşünün..Emin olun alınmam...:)
Ne demek abi ya inan bir zamanlar bende öleydim:) herkesin sitede başını şişirdim ve sonunda aracımla aramda çok ii bağ kurdum site sayesinde:) güle güle kullan abi aracı:) inşallah en kısa zamanda görürüz aracını:good:

Şampanya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kazasız günlerde inş. Hoşgeldiniz

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz konumuza.elimizden geldiğince yardımcı oluruz tabiki:)

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cok saolun..Aslında benim pek bir sorunum yok arabamla eee boşuna opel almadık dimi :)aslında birazda yeni oldugumdan bişey anlayamadım henüz.ondan heralde...Yalnız canımı sıkan 5 parcada boyanacak yerler var yani kücük pas ve cizikler.2 yerdede kücük boya kalkmaları var...Rutüş yapmak niyetine girdimi ama ya rengini tutturamazlarsa düşüncesiyle vazgectim..komple boyamı attırsam acaba diye düşündüm ondanda vazgectim.anlıcağınız cıkmazdayım.. bu konuda sizinde fikirleriniz ügrenmek isterim dogrusu....
Şimdiden teşekkürler....

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cok saolun..Aslında benim pek bir sorunum yok arabamla eee boşuna opel almadık dimi :)aslında birazda yeni oldugumdan bişey anlayamadım henüz.ondan heralde...Yalnız canımı sıkan 5 parcada boyanacak yerler var yani kücük pas ve cizikler.2 yerdede kücük boya kalkmaları var...Rutüş yapmak niyetine girdimi ama ya rengini tutturamazlarsa düşüncesiyle vazgectim..komple boyamı attırsam acaba diye düşündüm ondanda vazgectim.anlıcağınız cıkmazdayım.. bu konuda sizinde fikirleriniz ügrenmek isterim dogrusu....
Şimdiden teşekkürler....
Boya numarası vardır arabanın.bilgisayarda tam tutturuyorlar boyayı ama iyi bir yere git.iyi bir rötuşla hallolur sanırım.arabanın durumunu bilmiyorum ama komple boya attırma bence.arabanın modeli 96 dan yukarıysa değerini düşürür.

Şampanya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka sol kapıyı çarptık almanayadan kapı bekliyoruz yokmudur TR sınırları içinde satan bi yer acaba

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sizlerden bayağı uzak kaldım ama artık hergün buradayım:)