Astra F Kullanıcıları Buraya

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta görev yaptığım ilçeye gezici muayne istasyonu geldi. Muaynem geçmişti, muayneyi yaptırdım. Yaptırmadan önce haliyle fren testine girdim, arkalara ayar yapıldı. O günden sonra bir yere gitmedim. Bugün biraz araba yürüsün diye dolaştım. İlçeyi ile bağlayan yola girdim yaklaşık 7/8km tırmandın sonra dönüp inişe geçtim ve çok az fren kullandım (her zaman kullandığım yol, eskiden çok daha fazla kullandığım olurdu frenleri bu yolda) ilçeye girişte benzinliğe uğradım, pompaya çektim Pompacı, garip garip arabaya bakıp bekledi, ben de arkaya bi bakayım dedim duman altı. İndim biraz duman ve haliyle yanık kokusu. Özellikle de arka sağ tekerden. Muhtemelen fazla sıkmış usta. Sizce hasar nedir? Çok zarar görmüş müdür balata ya da başka zarar görebilecek neler vardır bu durumda? Yarın tekrar gideceğim ustaya.
Bir de eve geldiğimde sanki fren pedalının (ayar yapıldıktan sonraki tepkisine göre) tepkisi değişmişti, pedal boşlamış gibiydi biraz. Birkaç kez bastım sonradan topladı.

isokal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş sorun hakkında fikrim yok ama sen sen ol vites boştayken hızlıysan frene fazla yüklenme balataları hem çabuk bitirirsin hemde cok ısındığı için dumanlar çıkar...olabildiğince vites düşüp motor freni kullan.....

isokal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arakadaşlar benim araçta acayip bugulama oluyor,yolda sıkıntılı oluyor yan camlara kadar dışarıyı göremiyorum.Bununla ilgili öneriniz varmı?Teşekkürler....

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Kardeş, sağ ol tavsiyen için de zaten boşta rampa inmek gibi bir yanlışa asla düşmem kaldı ki freni doğru dürüst kullanmamıştım bile o inişte. Bugün tekrar baktı usta, çok şükür balatanın ömründen biraz yeme dışında başka bir zarar vermemiş. Ayarı bir parça gevşettik, her şey normale döndü.
Senin sıkıntın muhtemelen polen filtrenle alakalı. Polen filtresi ömrünü tamamlamış gözüküyor, değiştirip düzgünce taktırırsan (zaten takımı çok basit) sorun kalkar büyük ihtimalle.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arakadaşlar benim araçta acayip bugulama oluyor,yolda sıkıntılı oluyor yan camlara kadar dışarıyı göremiyorum.Bununla ilgili öneriniz varmı?Teşekkürler....
a filtreni deistir
b hava tusunu kapat

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ses takıntımız sürekli masraf çıkarıyor. Ön amortisörlerde çok hafif tıkırtı varmış. Birkaç ustayla görüştüm, değişim istersen yapılır dediler ama aciliyeti yokmuş. Asıl sorunum ön amortisör kule takozları idi lastikleri biraz yarılmıştı onun için gittim ön amortisörler de sökülmüşken değişebilir dediler. Kayaba marka iki adet ön amortisör 130 delphi marka ise 180 dediler. Kule takozları için de 40 lira denildi. Son gösterdiğim usta da bu kadarcık tıkırtı için değişmeye şu an gerek yok dedi.
Fiyatları veren her zaman gittiğim özel servis. Arkalar da delphi için 150 lira denildi. Dört amortisör, kule takoz değişimi ve işçilik hepsi 400 olur dediler toplamda. Ne yapayım, kafam karıştı. Fiyatlar ved delphi marka amortisör nasıldır?

isokal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde hız kesici tümseklerden gecerken önden gıcırrrt diye ses geliyo arkadaşlar tahmininiz nedir?