Astra F Kullanıcıları Buraya

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şimdi yukarıda denedim ısıtmaları gayet iyi çalışıyor. 12 V, 600 ma akım çekiyor, 2 ayna 1200 ma. Ayna için hiç fena bir değer değil. Motorlarıda gayet sağlıklı çalışıyor. Şimdi uçlarını etiketleyip tsisatı çekmeye sıra geldi. Astra F mi her geçen proje biraz daha seviyorm. :D

Hakan lastikte Mıchelın ı tek geçerim. Tek handikapı fiyatı ve diğer lastiklere göre yumuşak olduğundan dolayı daha cabuk asınıyor. Ama fren mesafesi yol ttuş ve sessizlik konusunda üstüne tanımam.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ya bu benim sağg kapıyı açarken tak tuk taaak diye ses geliyo vida yerimi ne gevsemis olmuyomus böyle sorunu olan varmı

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şimdi yukarıda denedim ısıtmaları gayet iyi çalışıyor. 12 V, 600 ma akım çekiyor, 2 ayna 1200 ma. Ayna için hiç fena bir değer değil. Motorlarıda gayet sağlıklı çalışıyor. Şimdi uçlarını etiketleyip tsisatı çekmeye sıra geldi. Astra F mi her geçen proje biraz daha seviyorm. :D

Hakan lastikte Mıchelın ı tek geçerim. Tek handikapı fiyatı ve diğer lastiklere göre yumuşak olduğundan dolayı daha cabuk asınıyor. Ama fren mesafesi yol ttuş ve sessizlik konusunda üstüne tanımam.
ben de michelin düşünüyorum 3-5 fazla olsun rahat olsun emniyetli olsun diyorum. diğer seçeneklere bi göz atıcam olmazsa micheline dönüş yapıcam..
ayna projesi hem fiyat hem uygulama açısından makul geldi. fonksiyonel eksiklerimi gidereyim :rolleyes: sonra yavaş yavaş elini yüzünü toplicam arabanın. biraz sevgim artsın istiyorum :D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu benim sağg kapıyı açarken tak tuk taaak diye ses geliyo vida yerimi ne gevsemis olmuyomus böyle sorunu olan varmı

Kapıyı tutan bir parça var ya menteşe gibi orayla ayar yapacaz diye oynadılarsa ondan oluyor yada yağsız kalmiş olabilir.

ben de michelin düşünüyorum 3-5 fazla olsun rahat olsun emniyetli olsun diyorum. diğer seçeneklere bi göz atıcam olmazsa micheline dönüş yapıcam..

Michelin hiç tavsiye etmem gerçekten 3 sene önceki resimleri bulabilsemde ön tekerlerin halini gösterseydim dilk dilik olmuştu sanki maket bıçağıyla kesmiş gibi şu anda bridgestone turanza er 300 var 2 senedir 30 bin km oldu çatlak bile yok.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında çok uzun ömürlü olmasa da olur, öncelik güvenlik ve konfor.

dediğim gibi güvenlik de normal seviye olsa yeter, artık gazlamıyoruz malum baby on board :D. artık önceliğimiz veliahtımızın ve tabi hanımın emniyeti ve konforu.

bendeki yokohamalar da sert ve ıslak zeminde başarılıydı, ama sert lastik çok huzursuz gidiyo. at arabası tekerinden hallice gibi.

Son düzenleme:

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan ben hepsini kullandım aracımda. turanza er-300 ler diş olarak iyi durumda olmasına rağmen lastik çok sertleştiğinden kuru zaminde virajda arkada bırakma falan yapıyordu, ıslak zeminde fren mesafesi çok uzadı ve yol tutuşu azalmıştı. tabi bu dediklerim 4 sene sonunda oldu. bence bridgestone micheline gre ülkemiz şartlarına daha uygun.
er-300 lerden sonra geçen sene Toyo-tyres pxt1r modelini çok uzun süre araştırıp aldım.
hem yol tutuşu kuru-ıslak hem sessizliği hemde deseni harika.
fiyatıda diğerlerine göre daha uygun.
zaten üzerinde made in japan yazması benim için yeterli neden.
eğer ön yargıların yoksa kesinlikle almanı tavsiye ederim;
http://www.lastikturk.com/195_55_15_Toyo_PXT1R_lastik_2646.html

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumho alabilirsin hakan ben kullanıyorum çok güzel ayrıca hesaplı.sanki 2.bir amortisör taktım arabaya. Michelin gibi yumuşak hamurlu.yere tutunma süper,fren mesafeside güzel:) boşuna fazla para verme bence. Hayırlı olsun şimdiden.

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,
lastikleri yenilemem lazım. bolca konforlu, biraz da dayanıklı, her şekilde fren performansı iyi olan lastik önerin bana.

konfor öncelikli, çünkü öyle limitlerde kullanmıyorum artık arabayı. tabi yol tutuş son sırada değil, fren performansı iyi olmalı.
ben arabayı aldığımda üzerinde michelin ler vardı gayet iyiydi onlar. en son yokohama aldım fena değildi ama çok ses alıyodu içeri, yıllanmış olduğundan olsa gerek izleri hala gayet derin olmasına rağmen geçen gün mecburen bi ani fren yaptığımda fren sesi ortalığı yıktı ama yavaşlamadı bile. allahtan freni bırakıp manevra yaparak kurtardım yoksa sonuç fena olacaktı.

Hakan abi konfor diyorsan michelin :) en yumuşak lastik o , yol tutuş ve frenaj olarakta en iyisi ama biraz pahalı , birde erken aşınır derler ama köy yolunda kullanmadıkça sorun olmaz

İlk fabrikadan çıkan continental lastikler 35binde dağılmıştı sonra michelin taktık 80bin gitti sorunda çıkarmadı , sonra yine michelin taktık şuan 48 binde değişme vakti geldi gibi 1 taneside değişti balon yaptığı için

Benimde ön 2 lastik değişecek 90 a gelince titreme başlıyor orantısız aşınmışlar bu sefer farklı birşey denemeyi düşünüyorum açıkçası arkalar 185-60 r15 önlere 195-55 r15 mi alsam brigstone ,dunlop fln yada aynı boy michelinden devam edecem

Muayene de yapmadım daha egzozun değişmesi lazm , farlar biri yeri biri havayı aydınlatıyor bi sürü iş var :D