Astra F Kullanıcıları Buraya

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizele binmekte o kadar kolay değil mazot 3,67 oldu daha da yükselecek diyorlar. Hatta mazotun eninde sonunda benzini geçeceği ortada avrupa standartlarında emisyon uygulamasına geçileceğinden dizellerin vergileri de artacak. Bana en mantıklısı avrupanın da artık çekinmeden kullandığı LPG. Dün fuarda mercedesin arabalarını yaparken benzin depo kapağının bulunduğu yeri geniş yaptığını tam bir lpg dolum girişi kadar boş yer bıraktığını gördüm. Avrupa LPG yi baya benimsemiş bizdeki gibi ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapılmıyor LPG kullananlara. Artık teknolojide gelişti TSİ FSİ Turbo filan fark etmiyor hepsine takılıyor. Mayıstan sonra opelin turbo motorlarına garantili LPG montajıda başlıyormuş.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabadan zırıltı geliyordu babama vermeden onuda yaptırayım dedim vites kolunu söktü usta sözde ordaki lastikler yırtılmış değiştirdi akıllının biride göğüs sökülecek diyordu 10 ytl ye zırıltıyı kestik
Yeni arabayada plaka almaya gittim YU daymış plaka 38 YU 038 e 1 mılyar istedi araba polo olunca R kasaymıs bide bu PR aldım 38 PR 222 ;)

Hayırlı olsun abi :) Plakasıda güzelmiş :D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol kardeşim bizde senin gii Vw ci olduk dizel bencede benzini yakalar sene 2008 ocak kıbrısta benzin 1.90 dizel 1.35 ti şu an mart 2011 kıbrısta benzin 2.60 dizel 2.69

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün debriyaj baskı balata ön fren diskleri değişti 500 tl gitti ama arabanın gidişi değişti resmen
bu sene başından beri 1500tl ye yanaştı astraya yapılan harcamalar daha bişe çıkmaz herhalde şuan sürüş çok iyi :)
bir ara da arka tamponu yeniden boyatıp pasta cila attık mı tmmdır

Ayrıca stop 2002 ye uğradım dedim angel farları açıp mercekleri değiştirelim temizleyelm ne kadar olr 300 tl dedi :eek::eek::eek: daha da bişe sormadım çıktım gittim
sağ xenon balastı değişip bırakıcam farı gittiği yere kadar olmazsa orj e dönerim
Debriyaj setini ne marka taktırdınız? Birde bittiğini nasıl anladınız sanki benimkide zayıfladı iyice, yokuşlarda titreyerek kalkıyor son zamanlarda. birazda gaz pedalına tepkisi azaldı. ben baskı balataya yordum bu durumu ama emin değilim.
Baskı balatadan sonra çekişde artış ve gaz pedalına tepkimede değişiklik oldumu? birde yakıtıda düşürmüş olması gerekli sanırım...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabadan zırıltı geliyordu babama vermeden onuda yaptırayım dedim vites kolunu söktü usta sözde ordaki lastikler yırtılmış değiştirdi akıllının biride göğüs sökülecek diyordu 10 ytl ye zırıltıyı kestik
Yeni arabayada plaka almaya gittim YU daymış plaka 38 YU 038 e 1 mılyar istedi araba polo olunca R kasaymıs bide bu PR aldım 38 PR 222 ;)
Bugün soruları hep sana sordum:) benimde vitesden zırıltı geliyor. Bu sorun bayadır var. Vites topuzunu tutunca kesiliyor yada hafif sağa sola doğru çekince kesiyor. soğuk havalarda daha fazla yapıyor. bizde aynı sendeki gibi vites körüğünün altındaki lastikleri değiştirdik oralar yağlandı falan ama kesilmedi. en son bir usta motorun ordan vitesin demirine bir yay bağladı bir süre azaldı ama şu sıralar yine var.
Senin zırıltı aynı yerdenmiydi eğer öyleyse nasıl çözdünüz?

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende dün kapıyı kapatrken kapının plastiği tak etti çıkar gibi oldu plastiği kırılmıs zaar:D

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj setini ne marka taktırdınız? Birde bittiğini nasıl anladınız sanki benimkide zayıfladı iyice, yokuşlarda titreyerek kalkıyor son zamanlarda. birazda gaz pedalına tepkisi azaldı. ben baskı balataya yordum bu durumu ama emin değilim.
Baskı balatadan sonra çekişde artış ve gaz pedalına tepkimede değişiklik oldumu? birde yakıtıda düşürmüş olması gerekli sanırım...

Debriyaj gm bittiğini aşırı sert olmasından anladım bnm dışımda her kullanan stop ettiriyordu :) ustada bakınca bitmiş dedi . Çekiş , gaz tepkisi olarak bitmiş debriyaja göre tabiki iyi , benzin durumunu bakamadım.

Benm araçta tam düzeldi sürüşü iyi derken stop etmeye başladı
yolda giderken arıza ışığı yanıyor az sonra fren yaparken devir düşüp stop ediyor :confused: rolantidede devir 400 -500 e iniyor arada

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj gm bittiğini aşırı sert olmasından anladım bnm dışımda her kullanan stop ettiriyordu :) ustada bakınca bitmiş dedi . Çekiş , gaz tepkisi olarak bitmiş debriyaja göre tabiki iyi , benzin durumunu bakamadım.

Benm araçta tam düzeldi sürüşü iyi derken stop etmeye başladı
yolda giderken arıza ışığı yanıyor az sonra fren yaparken devir düşüp stop ediyor :confused: rolantidede devir 400 -500 e iniyor arada
Egr valfin hayırlı olsun diyelim o zaman