Astra F Kullanıcıları Buraya

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba hepinize.. :) Hatırlarsanız bir ara arabanın elektrik aksamına baktırmam gerektiğini,arabanın bir boğa gibi silkelediğini söylemiştim ama hala elektrik sistemini değiştirmedim..Lpg kitini taktırdığım yer bana bilgisayarla baktığını fakat bir anormallik görmediğini,bunun için motorcumla konuşmam gerektiğini söylemişti..Bende yalnız silkeleme olayı sadece lpg de olduğunu ama benzinde hiç bir aksi durumun olmadığını bunu denediğimi söylemiştim..Bana nereden lpg aldığımı,aldığım lpg nin katkılı olup olmadığını,eğer katkılı alırsam sıkıntılar yaşatacağını söylemişti..hatta BRC güya bunlara mail atmış ''müşterilerinize söyleyin katkılı otogaz kullanmasınlar,zira katkılı otogazın içindeki katkı malzemesinin regülatörü tıkadığını ve sorunlara yol açtığını bu yüzden de katkılı lpg kullanıpta bu tür sorunlardan muzdarip olanlar garanti kapsamından cıkarılacağını'' söylemişlerdi.. Bende motorcuma gittim elektrik aksamını kontrol ettirmeye,durumu izah etmeye...Motorcum sıkıntı elektrik aksamından olmadığını söylemişti ve ben çaresiz kalmıştım ...Aracı zıplaya ,hoplaya kullanmaya devam ediyordumki..Lpg kitini takan yere ve Brc ye inat (benim kitim Tartarini bu arada) gidip Shell den Shell gaz aldım ilk depoda değişiklik olmadı,ikincisinde silkeleme biraz azaldı,üçüncüsünde yok denecek kadar azdı,dördüncüsünde sıfır silkeleme...Kitin montajını yapanların endişesi sanırım katkılı lpg nin sıkıntısız olmasından dolayı yedek parça,işçilikten para kazanamamaları... Biraz uzun oldu ama başınıza gelirse diye yazmak istedim..Katkılı otogaz hem menzil olarak daha uzun mesafe götürüyor,hemde performansı katkısız kadar etkilemiyor...
Selamlar :)

Son düzenleme:

aykut03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar teselliniz için acısı geçmeye başladı zaten :( bi şerefsiz yüzünden amacımızdan cayacak da değiliz ne diyeyim başımızın gözümüzün sadakası olsun artık aman kardeşler böyle konularda iş yaptırırken eser sözleşmesi yapmak en garantisiymiş aklınızda olsun sizler bari düşmeyin benim düşütüğüm duruma

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aykut kardeşim tekrar geçmiş olsun, elinden geldiği kadar düş peşine bence.

ben iş bitmeden para teslim etmiyorum, malzeme teslim etmek gerekiyosa da (arabayı sanayide bırakmak gibi) başında bekliyorum.
kimseye güven kalmadı...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mutlu abi sorunu çözdüğüne sevindim bende lpg olmadığı için bilemiyorum 2007 temmuzda almıştım aracı babamdan 3.5 sene olmuş 6 ayda askerdeyken yattı araba 3 senede km 80 binden 125 bine gelmiş senede 15 bin yani lpg istemedi babam kendisi binmiyor ama eninde sonunda ona vereceğim :)

aykut03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paramız garantide çok şükür aracı ıspartada olmasa çözülürdü şimdiye bugün diğer adamla görüştüm 1 hafta istedi ıspartaya gidecekmiş halledemezse 200 tl+ pandizot parasını iade edecek olan bu harcadığımız zamana oldu