Astra F Kullanıcıları Buraya

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolun arkadaşlar ve Hüseyin abi...Geçen haftalarda yağ değişiminden sonra arabayı yıkamak için garaja düz zemine almıştım...Yıkadıktan sonra yağ çubuğuna bir bakayım dediim..Ucundaki plastik kısım nerdeyse tamamen yağlıydı.Pek aldırış etmedimm...Bugünde o kadar dumandan sonra yağ seviyesine bakayım dediimm...Çubuğun plastik kısmı yine tamamen yağlıydıı...Acaba Yağın seviyesinin bu kadar yüksek olması ilk calışmada yag yakmasına sebep olabilirmi ve sarsıntılı çalışmasına...?
Sanmam.motordaki fazla yağ eskimiş keçelerden falan çıkar dışarı.Bir de aşırı sıkıştırmada atar eksozdan.Sarsıntılı çalışma varsa senin dediğin duman çiğ benzin dumanı da olabilir mutlu.Buji,buji kablolarına da baktır bi.Yağ fazlalığı sarsıntıya neden olmaz.tekleme yakıttan ve ateşleme sisteminden olur genelde.

goshawk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla yağ olayı yıllar önce Flash da başıma gelmişti... ok gibi fırlaması gereken makina gaza basınca tavşan gibi pusuyor ve duman dumana gidiyordu .. ama biz 13-14000 km de olan araba ya bitik motor muamamelesi yapamazdık.. sonuç olarak fazla yağ cıkmış, fazlası alınınca herşey yola girmişti..(hatıralarımdan bi alıntı 1991)

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En yakın zamanda yag seviyesine baktırayım ben o zamann...Bu iş çok kötü bir zamana geldi çok... :(

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mutlu abi geçmiş olsun..ihşallah düzelirr..(kendiliğnden))
ya lpg ye zam gelmiş izmirde aygaz euro lpg 1.96 yuhhh..sinirim bozuldu..

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin olmuş 3.6 nerdeyse lpg 1.96 oldu diye üzülüyosun sercan..yapma gözünü seviyim..bide bizi düşün:)

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ama hasta ettiler beni 1500 ytl verdik abi..az yaksın diye..ama lpg zam zam..anlamıyorum ki nasıl oluyo en ucuz bizim ülkemizde olması gerekiyor...lpgnin..

Son düzenleme:

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ama hasta ettiler beni 1500 ytl verdik abi..az yaksın diye..ama lpg zam zam..anlamıyorum ki nasıl oluyo en ucuz bizim ülkemizde olması gerekiyor...lpgnin..
zaten ben lpgciler seslendim efe..

Sercan, bu mesajın altı kırmızı olan yeri biraz sert mi olmuş, bana mı oyle geldi?

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ankarada 1,81 olmus gaz lanet olsun varya bela okuyorum her shell önünden geçtiğimde bende 20 liralık gaz alıorum shell karttan içeri gidip 100 lira çektiriorum puanım birikmis telefon alacam farkı ordan kapatayım bari:D