Astra F Kullanıcıları Buraya

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar unuttuğunuz bir şey var vites boştayken frenler şişiyor ve tutmuyor pozantı otoyolunu bilen(çok virajlı) varsa orda benim başıma geldi. yaklaşık 10-15 km boşta gittim ve ve frenler tutmadı. pedala pompaladım 1-2 dak sonra ancak tuttu. servisimin dediğine göre boşta gittiğim için olmuş oyüzden önce güvenlik diyorum
Abi şişmesinden ziyade kasırga tasmasından kopmuş çıkmış gibi oluyo kendini salıveriyo onun sebebide motor freni tabi frenleme yapabilmek için ateşleme yapmıyormuş tabiki oda daha ii ondan sonra 1 tonluk aracı frenlerle durdurmaya çalışıyoruz buda o yüzden tabi balatalarda bi yere kadar ama öbür türlü vitesteyken hem motor frenleme yapıyo hemde balatalarla frenleme yapıyor buda tabi hem daha kontrollü oluyo hem daha ekonomik oluyo:good:

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mantıken boşa aldığınız zaman araba rölantide çalışıyor ve en az benzini o zaman yakar.benzini kesiyo deselerde rölantide yaktığından dah az yaktığını sanmıyorum.sonuçta belli bi devirde motor dönüyor ve benzin çekiyo depodan.çekmese stop eder zaten.size tavsiyem çok dik ve uzun inişlerde boşa atmayın.ama ben uzun yolda tehlikesiz durumlarda boşa atıyorum ve kesinlikle yakıttan tasarruf ediliyor.araba boştayken ola ki stop ederse telaş etmeden hızınıza göre vitese verin hemen çalışır
Şimdi Lazrail abi ayağını gazdan çektiğin an beyin duracağını veya yavaşalyacağını anlayarak benzin pompalamayı kesip lastiklerin dönmesinden gücünü alarak motorun yakıt yakmadan gitmesini sağlıyo çünkü bu sefer benzin pompalamaya devam etse bu sefer motor frenlemeyi bi yere kadar yapar sonra yeniden hızlanmaya başlar o yüzden elektronik araçlarda öleymiş bende eskiden senin gibi düşünüyordum ama saolsun servisteki ustalar senin şahine benzemez bu araçlar sen algılamadan bu araçlar çoğu şeyi algılayabiliyor dediydi hatta:)

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi Lazrail abi ayağını gazdan çektiğin an beyin duracağını veya yavaşalyacağını anlayarak benzin pompalamayı kesip lastiklerin dönmesinden gücünü alarak motorun yakıt yakmadan gitmesini sağlıyo çünkü bu sefer benzin pompalamaya devam etse bu sefer motor frenlemeyi bi yere kadar yapar sonra yeniden hızlanmaya başlar o yüzden elektronik araçlarda öleymiş bende eskiden senin gibi düşünüyordum ama saolsun servisteki ustalar senin şahine benzemez bu araçlar sen algılamadan bu araçlar çoğu şeyi algılayabiliyor dediydi hatta:)
Teşekkürler burakcım.adım ilker bu arada:Düye adımı değiştireyim diyorum ama sanırım mümkün değil:(

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler burakcım.adım ilker bu arada:Düye adımı değiştireyim diyorum ama sanırım mümkün değil:(
abi walla kusura bakma adını bilemediğim için öle yazdım ama şöle yaparsın imza signatürü varya bak mesela ben öle yaptım imzanda isim soysisim yazsan daha iyi olur en azından nickinle hitap etmemiş olurum İlker abi:)

bigo77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
firenler şişiyo derken anlamadım,öle bişi varsa çok tehllikeliymiş,tırstım şimdi ben bida boşa fln almam:)

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
firenler şişiyo derken anlamadım,öle bişi varsa çok tehllikeliymiş,tırstım şimdi ben bida boşa fln almam:)

fren pedalı sanki debryaj pedalı gibi oluyor :eek: bastıkça dibe kadar gidiyor ve frenlerde tık yok:) tabi boştayken freni çok kullanınca oluyor. bizzat denedim:D

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet byler kusura bakmassanız bi kaç sorum daha olacak;
1-)motorun sağlıklı olduğunu ve yağ yakıp yakmadığını nasıl anlarız :eek:
2-)Sanki biraz fazla yaylanıyor gibi amortisörlerde bi sorun olabilirmi acaba patlak gibi:D

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-)Sanki biraz fazla yaylanıyor gibi amortisörlerde bi sorun olabilirmi acaba patlak gibi:D
yağ yakan araba rölantide ani gaz verince egzostdan mavimsi bir duman atar.ayrıca ara sıra yağ çubuğunu da kontrol et.seviyede bi değişiklik yoksa yağ yakmıyor demektir.amortisör konusuna gelince benimki de hiç yaylanmıyor:(keşke biraz seninki gibi olsa:Dşaka bi yana yolda konforu bozacak şekilde yaylanıyorsa özelliğini yirimiş demektir.elinle yaylandır arabayı üzerine çökerek.eğer 2 defadan fazla aşağı yukarı yaylanıyorsa amortisör bozuk demektir.

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yağ kontrol çubuğuna sık sık bakmak gerekiyor. Amortisörler içinde güvendiğin bir usta varsa sızıntı olup olmadığını kontrol ettir artı stabilize yolda zaten kendini belli eder