Astra F Kullanıcıları Buraya

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka bi topicte söylediğim yol tutuşuyla ilgili başımızdan geçen komik olayı anlatıyım :D

kavacık-riva yolunu bilen bilir acarkentin bi ara yıkılması gündemde olan acaristanbulun önünden filan geçen geniş bol virajlı kaymak gibi asfaltı olan bir yol :D genelde o yolda hafta sonları piknikçiler olur yani bol miktarda apaçi diye adlandırdığımız arkadaşlarla da karşılaşırız. neyse konuya dönelim:D

bi akşam o yol için normal bi sürat olan 90-110 km arası bi süratte giderken bi doblo yaklaşık 40-50 km hızla gidiyordu arabayıda babam kullanıyordu hiç yavaşlamadan dobloyu gördüğü anda direk sağa geçti daha uzaktayken tabi böyle birşey bekleyen dobloda asıldı gaza biz uzakta ve araba düşük devirde olduğundan karşıdanda araba geliyordu çok zorlamadan tekrar girdik şeride ama hız o sırada 140 civarı filan oldu. biz şeride girdikten sonra öndeki arkadaş tekrar hızını azaltmaya başladı babam geçmek için sinyal verince tekrar gazladı. babam o yolu bizim dobloylada gittiği için hangi viraja nası girilmesi gerektiğini bildiğinden bana azıcık eğlenelim mi dedi:D ben doğal olarak evet dedim :D tam viraja yaklaşırken babam sinyali verip hafif geçicekmiş gibi yapıp adamı gaza getiriyor adam virajlara çok yüksek hızlarda giriyordu en son bi virajda iyice gaza geldi 120 civarı bi hızla girdi şeritten çıktı hafif sağ sol yaptı bizde o sırada yanından 140la gayet düzgün bi şekilde geçip gittik :D yanından geçerken adamın yüzüne baktım gözler faltaşı gibi açılmış :D yusuf yusuf bi durumdaydı:) :) :)
Süpeer babanı tebrik ediyorum:)bir kendini bilmez bu kadar korkutulabilir helal:D

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merakımdan soruyorum Astra F i olupta çekişinden memnun olan var mı?Ben arabamı alalı iki sene oldu kaç ustaya gösterdiysem bu araçlar bukadar gidiyor dediler,,Nerde bunun 100 beygiri,,Astra 2001 kullandım benim aracımdan biraz iyiydi,,Astra 2004 ile arasında ise dağlar kadar fark,,Eğer bizim araç 100 hp ise o başka bişiii,,Belkide koydukları atların ırkları farklı :) Neticede aracımın kasasını çok sevmeme rağmen her kullanışımda gıcık oluyorum,,
Kardeş f kasadan daha atak astra olmaz;)mutlaka aracında bir problem vardır.bende gaza dokunman yeterli fırlaması için.geçen bir corolla verso ile deneme yaptım.140 tan sonra hızlanışı benimkinin daha iyi.herif gerilemeye başladı ben bıraktım zaten benzin pahalı malum.aracının bakımlarını zamanında yaptır ve mutlaka işten anlayan kazık atmayan bir özel opel servisine danış derim:)

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birşey sorucam...Bu vites körüğünün ve el fren körüğünün derisinin dökülmesini nasıl önlüyorsunuz...Bunun pratik bir yolu varmı,benim yapabileceğim bişey mesela...
Benim vites körüğünün üst kısmı dökülmüştü ben de üzerine siyah beyaz bir bileklik geçirip japonla tutturdum süper bir hava kattı:D

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün uyuz oldum şu almanlara bi daha .. komşumun kardeşi engelli ve bi firma aracılığı ile gecen yıl 800 euroya (ama toplamda 3500 buldu der getirme falan) 97 astra wagon otomatik getirtmiş .. ya millet araba baya farklı abs hariçinde ebd asr ve cruse control orjinal takılı araçta göğüs kapı içleri koltuk yan yükseltileri ve mazlemeleri baya farklı ve belirgin daha kaliteli. en uyuz olduğum nokta arkalarda disk. kapısında clup yazısı vardı iyide benimki bu modelin en dolu olanından ve orada üretilen modellerden ki astra f lerin alayı alman üretimi diye biliyorum ..ama Türkiye ye ithal edileceği için ve malum bizim müşteri beklentilerimiz almanın çoook altında olduğundan geri dönüşüm malzemelerinden toplanan malzemelerden yapıp resmen gazlamışlar ve araçta hiç extra yok alayı fabrikasyonmuş özellikle sordum oda sormuş sonuc olarak araç benimkine 5 bastı..
astra f de cruise control ha murat abi.harika ya benim en büyük hayalim buydu benim arabada bi otomatik pilot olsa diyordum.demek bize f kasanın çakmasını kakalamış adi gm:D

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada dalya demişiz de haberimiz yok arkadaşlar:)Lider topiğimize daha nice 100.sayfalar diliyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum:alkis::alkis::alkis:

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün uyuz oldum şu almanlara bi daha .. komşumun kardeşi engelli ve bi firma aracılığı ile gecen yıl 800 euroya (ama toplamda 3500 buldu der getirme falan) 97 astra wagon otomatik getirtmiş .. ya millet araba baya farklı abs hariçinde ebd asr ve cruse control orjinal takılı araçta göğüs kapı içleri koltuk yan yükseltileri ve mazlemeleri baya farklı ve belirgin daha kaliteli. en uyuz olduğum nokta arkalarda disk. kapısında clup yazısı vardı iyide benimki bu modelin en dolu olanından ve orada üretilen modellerden ki astra f lerin alayı alman üretimi diye biliyorum ..ama Türkiye ye ithal edileceği için ve malum bizim müşteri beklentilerimiz almanın çoook altında olduğundan geri dönüşüm malzemelerinden toplanan malzemelerden yapıp resmen gazlamışlar ve araçta hiç extra yok alayı fabrikasyonmuş özellikle sordum oda sormuş sonuc olarak araç benimkine 5 bastı..

Abi kıskanmadım dersem yalan sölemiş olurumm...Acaba diyorum foruma yeni katılan Serhan İşçimen diye arkadaşımızda da vardı stationwagon....Oda yurt dışından getirtmişti arabayı....Acaba ondada bu saydıgın özelliklerin aynından varmıdır...??:confused:

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada dalya demişiz de haberimiz yok arkadaşlar:)Lider topiğimize daha nice 100.sayfalar diliyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum:alkis::alkis::alkis:

Evet haklısın İlker dalya demişiz....Bizde bu muhabbet,samimiyet ve kardeşlik oldugu sürece Allah'ın izniyle cok dalya deriz....

Vites körüğü içinde bakalım bir şeyler ayarlıcaz artıkk..Dediğini yapmaya çalışıcam bakalım..Tabi sarı ve kırmızı olmak şartıyla....:D ;)

goshawk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi kıskanmadım dersem yalan sölemiş olurumm...Acaba diyorum foruma yeni katılan Serhan İşçimen diye arkadaşımızda da vardı stationwagon....Oda yurt dışından getirtmişti arabayı....Acaba ondada bu saydıgın özelliklerin aynından varmıdır...??:confused:
iyi fikir inş okur o da fikrini beyan eder. ben özellikle sordum sonradanmı yapılmış diye hayır cevabını aldım o arkadaşada (dı uğur ) forumdan söz edip aramına katılmasını önerdim. umarım onu da aramızda yakında görürürüz.

Son düzenleme:

goshawk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra f de cruise control ha murat abi.harika ya benim en büyük hayalim buydu benim arabada bi otomatik pilot olsa diyordum.demek bize f kasanın çakmasını kakalamış adi gm:D
aynen İlker adamlar ülkemiz müşteri memnuniyetine göre kaptırmışlar dedim ya yan yana kıyasladık ya resim çakmediğime de pişman oldum bu arada crise kontrol için de fazla üzülme bizin yolarımızda stabil gazla gitmek daha doğrusu uzun mesafelar gitmek zor onun içinde fazla gerek yok.. sana hiç denk gelmedi mi çift şeritli yolda sadece 5 km fark ile gitmeye çalışan yüklü kamyonların rampada sollama gayretleri :confused:

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada eğer f kasada cc varsa bizim araçlarada almanyadan parça getirilerek takılabilir bence çünkü bi gaz kelebeğiyle ilgili parça değişicek bir sinyal kolu değişicek birde tech2 den aktif hale gelicek diye biliyorum yani g ve h kasalarda öyle yapılıyordu